Vytvořte si animovanou grafiku pro webové stránky

K tomu, abyste si mohli na své stránky umístit nějaké animace, můžete je vytvořit v celé řadě programů, ať už komerčních nebo bezplatných, a nebo můžete použít tento program který generuje animace jako GIFy i jako Flash…
Pro tvorbu animovaných GIFů i pro tvorbu Flashových animací existuje opravdu dostatečné množství, a dnes se podíváme na program, který generuje animace v obou těchto formátech. Jedná se o program s názvem KoolMoves, který je distribuován společností Lucky Monkey Designs.

Klepněte pro větší obrázek

Co tedy můžete s programem dělat? Jak sami uvidíte, prostředí programu vypadá celkem přívětivě, takže není velký problém se v něm zorientovat. Na několika panelech naleznete mnoho nástrojů, které vám usnadní práci s tvorbou grafiky, nebo můžete importovat vektorové kliparty, bitmapovou grafiku vytvořenou třeba v nějakém grafickém editoru a mimo to také zvuky v nejpoužívanějších formátech. Můžete tedy vytvořit nejrůznější uvítací obrazovky, animovaná loga, reklamní bannery, navigační prvky pro své stránky či celé stránky. Součástí programu je také knihovna klipartů (přes 300), několik šablon celých webů, několik předdefinovaných skriptů pro textové efekty a mnoho dalšího materiálu, který jistě usnadní práci s programem i méně zdatným uživatelům.

Když si to dáme dohromady, jedná se o zajímavý produkt, se kterým mohou pracovat i lidé, kteří nemají s programováním např. Flashe žádné zkušenosti, ale přesto si chtějí vytvořit nějakou tu animaci. Samozřejmě se nevyrovná obsáhlým nástrojům, jakými jsou Macromedia Flash apod., ale pro neprofesionální práci postačí. Program je distribuován jako shareware, cena za jeho registraci a tedy neomezené používání je stanovena na 39 USD. Kdybyste si chtěli stáhnout instalační soubor zkušební verze a program si alespoň vyzkoušet, tento soubor má velikost necelé 3 MB. Na domovské stránce programu naleznete také galerii výtvorů stvořených pomocí tohoto programu, můžete tam i stáhnout zmiňovaný instalační soubor.

Diskuze (5) Další článek: Útoku červa Blaster se Microsoft elegantně vyhnul

Témata článku: Monkey, Grafika, Lucky, Graf, Nejrůznější nástroje, Grafik, Uvítací program, Dostatečné množství

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu