Hardware | Základní desky

Vytáhne z Ryzenů maximum: Test základní desky MSI MPG B550 Gaming Carbon WiFi

Čipset B550 nabízí plnou podporu funkcí Ryzenů nové generace za nižší cenu a při nižší spotřebě než X570. A v podobě desky od MSI i s další moderní výbavou.

Pokud plánujete do počítače nasázet více grafických karet nebo několik rychlých SSD a přídavných karet, zůstává čipová sada AMD X570 díky rychlejší komunikaci s procesorem a většímu počtu linek PCIe 4.0 nepřekonaná. S B550 budete u Ryzenů třetí generace omezeni na kombinaci šestnácti linek PCIe 4.0 pro grafickou kartu a čtyř linek PCIe 4.0 pro rychlé SSD, na zbytek vám musí stačit PCIe 3.0. Pokud se však spokojíte s jednou grafickou kartou a jedním rychlým diskem NVMe s rozhraním PCIe 4.0, je lépe sáhnout právě k desce s B550. Zvládá všechny moderní technologie nových Ryzenů při nižší spotřebě, díky níž se obejde bez výkonného, většinou aktivního chlazení čipsetu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Hardware, Windows, Intel, AMD, Ryzen, SSD, Asus, Wi-Fi, Články z Computeru, Základní desky, RGB, MSI MPG, LED, Procesor, Konektor, Raid, ATX, Sata, GeForce, Čipset, SMA, MSI Gaming, Corsair, Základní deska, Grafická karta


Určitě si přečtěte

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači