Výstavy jsou motorem ekonomického vývoje

Rozhovor s ředitelem veletrhu ComNet panem Gunnarem Küchlerem.
Živě: Pane Küchler, jakou vidíte ve výstavách budoucnost?

Küchler: Výstavy jsou jedním z nejdůležitějších nástrojů pro jakékoliv průmyslové odvětví, aby bylo možno demonstrovat jeho sílu a pozici v jakémkoliv ekonomickém prostředí — lokálním, regionálním, národním, i mezinárodním. Výstavy jsou JEDINOU platformou, kde profesionálové musí použít všechny své dovednosti a smysly k tomu, aby učinili důležité a kvalifikované obchodní rozhodnutí. Jedině na výstavách se totiž mohou s problematikou blíže seznámit, osahat si ji, diskutovat o ní, a případně učinit rozhodnutí o investicích.

Poslední Evropská studie potvrdila, že výstavy se řadí v marketingovém mixu hned za osobní konzultace a nabídky prodeje, a to díky jejich důležitosti z hlediska péče o zákazníka. Výstavy si podle této studie stojí před nabídkami prodeje, inzercí v časopisech, činností PR-agentur i před cílenou poštou (direct-mail).

Živě: Kolik si myslíte, že český trh IT v jeho současné podobě může unést podobných výstav?

Küchler: Jak jsem již uvedl, výstavy jsou motorem ekonomického vývoje pro jakýkoliv průmyslový obor. Proto jsou také mnohem důležitější i v době, kdy hospodářství zaznamenává určitý propad. Výstavy podporují poptávku a dávají víru v lepší budoucnost. Také dávají signál celé společnosti, protože jedině soukromý sektor nasazuje laťku pokroku — nikoliv politici!

Myslím si, že český trh IT potřebuje dvě hlavní výstavy – Invex a ComNet.

Invex je horizontální plošnou výstavou pro všechny a učí nejširší publikum zájmu o technologie, které mu přináší na dosah.

ComNet je zase specializovanou výstavou, určitým shrnutím, kde se dodavatelé setkávají s podnikovým sektorem. Pražský ComNet je výstavou, kde se dodavatelské a odběratelské podniky setkávají tváří v tvář. Výsledkem je, že investice vynaložené do ComNetu se vystavovatelům vrací.

Živě: Kdo je podle vás nejdůležitějším zákazníkem na ComNetu?

Küchler: ComNet je událostí, kterou musí navštívit zástupci průmyslu, obchodu, politiky i vědy. Měli by se zde setkávat klíčoví hráči, kteří činí rozhodnutí a diskutovat o budoucnosti investic do IT a komunikací.

Také začínáme spatřovat novou generaci lidí z podniků — manažery podnikových sítí. Ti jsou zodpovědni za přístup, výběr a nákup produktů a služeb, které umožňují globální prosíťování.

Živě: A co uživatelé z řad domácností?

Küchler: ComNet je pro podnikovou sféru, zvláště pro malé a střední podniky, aby zde načerpaly informace o možnostech řešení. Je samozřejmé, že mnoho z těchto profesionálů také začne používat tyto technologie i doma. Nevěřím však, že bychom začali už dnes žít v prodrátovaných domácnostech — přinejmenším ne v Evropě. Jestliže tedy hledáte odpověď na otázku, zda na ComNetu uvidíte videopřehrávač připojený k počítači, nebo pračku se kterou lze hrát hry, pak toto není šálek čaje dnešního ComNetu.

Živě: Jakou vidíte budoucnost ComNetu?

Küchler: Rok 2000 bude v ČR pro informační a ještě více pro komunikační průmysl velkou výzvou. ComNet 2000 bude místem, kde se firmy z oblasti telekomunikací postaví do jednoho šiku proti monopolu SPT, za nastolením volného a otevřeného trhu. Společně se sbližováním mobilních a internetových technologií budeme svědky mnoha novinek.

Živě: Můžete srovnat náš ComNet s tím, jaký je ve zbytku Evropy?

Küchler: Jak jsem již sdělil — pražský ComNet je pro informační a telekomunikační průmysl událostí číslo jedna. Přispívá ekonomickému rozvoji země — protože pomáhá připravit informační páteř pro budoucnost a pro všechny ostatní průmyslové obory.

Váš názor Další článek: MSIE 5.0: Napsat ‘zi’ stačí

Témata článku: Podnikový sektor, Vývoj, Ekonomické prostředí, Ekonom, Nejdůležitější nástroj, Ekonomické hledisko, Podnikové cílení


Určitě si přečtěte

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 144

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 30

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 162

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně