AMD | Ryzen | Procesory

Vyšší frekvence i ceny. Unikly další informace o připravovaných procesorech AMD Ryzen 9 3900XT a Ryzen 5 3600XT

Nedávno se objevily spekulace o tom, že AMD chystá tři nové modely desktopových procesorů řady Ryzen 3000, které nabídnou vyšší frekvence. Jak to vypadá, AMD tyto modely asi opravdu chystá, protože další únik se objevil na italských stránkách Amazonu, kde byly dva ze zmíněných modelů zalistované.

Podle informací na stránkách produktu bude mít Ryzen 9 3900XT 12 jader, stejně jako Ryzen 9 3900X, ale jeho maximální turbo frekvence bude místo 4,6 GHz až 4,7 GHz. TDP přitom zůstane stejné - 105 W.

Střední model Ryzen 5 3600XT s šesti jádry bude mít oproti současnému Ryzenu 5 3600X turbo frekvenci zvýšenou z 4,4 GHz na 4,5 GHz při zachování TDP 95 W.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Tohle jsme ještě neměli vědět

Bohužel informace o základních frekvencích chybí, ale v minulém úniku to byla oblast, která byla nejzajímavější - zvýšení oproti stávajícím modelům totiž bylo až o 300 MHz. Rovněž by mělo dojít ke zvýšení FCLK (Fabric Clock) pro ideální kompatibilitu (1:1) s 4GHz paměťmi DDR4 místo stávajících 3,6 GHz.

Objevily se i ceny obou modelů. AMD Ryzen 9 3900XT by měl vyjít v přepočtu na 14 800 korun a Ryzen 5 3600XT na přibližně 8 600 korun. Oficiálního představení bychom se měli dočkat již zítra s reálnou dostupností od 7. července.

Diskuze (3) Další článek: PlayStation 5 je obrovský. Bude jednou z největších konzolí historie

Témata článku: Počítače, AMD, Ryzen, Amazon, Procesory, Čipy, Vysoká frekvence, Frekvence, Model, AMD Ryzen, Procesor, GHz


Určitě si přečtěte

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize