Intel | Paměti | DDR5

Vysoké frekvence i nízká latence. G.Skill vyrobil nezvykle dobré paměti DDR5

Výkonnějších operačních pamětí DDR5 s nějakým rozumným časováním je stále jako šafránu, takže je dobrou zprávou, že společnosti G.Skill dostane příští měsíc na trh nový model, který posouvá rychlosti zase o kousek dále.

Paměti G.Skill Trident Z5 RGB typu DDR5-6600 pracují na frekvenci 6,6 GHz, což už je samo o sobě vysoká frekvence, protože v obchodech je nyní většinou maximum kolem 6,4 GHz.  Zároveň je ale k této frekvenci k dispozici i velmi nízká latence, alespoň pokud jde o paměti DDR5.

G.Skill se totiž chlubí tím, že paměti mají latenci pouze CL34-40-40-105. Obvyklé nejdražší modely na českém trhu mají CL40, takže je to poměrně velký rozdíl. najdou se ale výjimky třeba ze stáje G.Skill, kdy stejná modelová řada s frekvencí 6,4 GHz má už i časování CL32. Právě latence je přitom více než dvojnásobná oproti DDR4, proto DDR5 s nižší frekvencí často nepřekonávají DDR5 v reálných aplikacích, kde tolik není nutná přenosová rychlost.

G.Skill F5-6400J3239G16GX2-TZ5RS G.Skill F5-6400J3239G16GX2-TZ5RS
nabízí 2 obchody za ceny od 3 488 Kč
Srovnat ceny na Živě

Prodávat se budou v rámci 32GB kitu s dvěma 16GB moduly už během května, cena ale bohužel nebyla zatím zveřejněna. Paměti jsou kompatibilní a validované s procesory Intel Core 12. generace, jak na tom budou možnosti s nadcházející architekturou AMD Zen 4, to se dozvíme až ve druhé polovině roku.

Diskuze (6) Další článek: Dříve než Apple Store. HP v Praze otevřelo showroom s elektronikou, vůbec první ve střední Evropě

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: AMD, Intel, Paměti, DDR5, Paměť, Šafrán, Dobrá paměť, Trident, Frekvence, GHz, Obchod, Safran, Operační paměť, Vysoká frekvence, Paměti na Heureka.cz