Cloud | CES 2019

Vysloužilé mobily nemusí končit v šuplíku. OneThing Cloud mini z nich udělá superpočítač [CES]

Čínská firma Shenzhen Onething Technologies prezentovala na CESu novou koncepci sdíleného cloud computingu, založenou na chytrých telefonech. OneThing Cloud mini je navržen tak, aby shromažďoval nevyužité výpočetní zdroje ze smartphonů a používal je na podnikové cloudové služby.

Novinka je reakcí na rostoucí požadavky zpracování velkých dat, multimediálního obsahu v rozlišení 4K, umělé inteligence, virtuální reality a dalších technologií, vyžadujících vysoký výpočetní výkon. Má vyhovět aplikacím s velkými nároky na výkon procesorů, šířku pásma, úložiště a další výpočetní prostředky.

OneThing Cloud mini hodlá pro tyto účely používat nevyužívané mobilní telefony, jejichž počet neustále roste. Například společnost China Mobile předpovídá, že jen v tomto roce bude v Číně nahrazeno 350 milionů mobilních telefonů za nové. Vlastní průzkum společnosti pak ukázal, že 94 % respondentů má doma více než jeden nepoužívaný telefon.

Prostřednictvím technologie OneThing Cloud mini budou dostupné hardwarové prostředky telefonů zapojeny do infrastruktury, která bude dále nabízena jako služba. Majitelé pak budou za poskytnutí svého hardwaru odměňováni zatím blíže neupřesněným způsobem.

Diskuze (8) Další článek: Stále v pohybu: Společně se Zemi urazíte denně miliony kilometrů. V Brně více než v Praze

Témata článku: Cloud, Umělá inteligence, Virtuální realita, Mobilní telefon, Čína, CES 2019, Servery, Cloud a virtualizace, Multimediální obsah, Výkon procesorů, China, Telefon, Cloud Computing, Šuplík, Cloud mini, Velká data, Superpočítače, Computing, Čínská firma, Chytrý telefon, Velké nároky, Mobil, Hardwarový prostředek, Sdílený cloud, Mobilní telefon na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Prohnali jsme prohlížeče benchmarky. Nový Edge je opravdu Chrome a je rychlý!

Prohnali jsme prohlížeče benchmarky. Nový Edge je opravdu Chrome a je rychlý!

** Prohnali jsme nový Edge webovými benchmarky ** Potvrzují, že je to Chrome ** V animacích a vektorech je možná nejlepší

Jakub Čížek | 43

SpaceX má problém: kosmická loď Crew Dragon explodovala během testu motorů záchranného systému

SpaceX má problém: kosmická loď Crew Dragon explodovala během testu motorů záchranného systému

** SpaceX provedla na Mysu Canaveral testy motorů SuperDraco. ** Ke konci testů došlo k mohutné explozi. ** Nehoda zpozdí první pilotovaný let lodě Crew Dragon.

Petr Kubala | 49

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

** V úterý začal Microsoft uvolňovat dubnové kumulativní aktualizace ** Netrvalo dlouho a uživatelé začali hlásit první potíže ** Nejčastěji jde o zpomalení a zamrzání systému

Karel Kilián | 130Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 levných notebooků

Jak na digitalizaci fotek

Otestovali jsme chytré osobní váhy

Ohebné displeje: budoucnost či slepá cesta?