Počítače | Huawei | AMD

Výsledky v 3DMarku potvrzují příchod počítačů Huawei. Budou mít hybridní Ryzeny s integrovanou grafikou

Huawei je významným výrobcem v oblasti mobilních telefonů, tabletů, ale také třeba serverů a mnoha dalších technologií. Již podle dřívějších informací se očekávalo, že se Huawei pustí i do segmentu klasických počítačů a nový záznam v databázi 3DMarku to jenom potvrzuje.

Jak je vidět z detekce programu, neznámé zařízení od Huawei je vybavené šestijádrovým procesorem AMD Ryzen 5 Pro 4400G, který obsahuje integrovanou grafiku Radeon Vega se sedmi výpočetními jednotkami (CU).

Zatímco procesor s TDP 65 W pracuje na frekvenci 3,7 GHz až 4,3 GHz, integrovaná grafika má frekvenci 1,9 GHz. Vzhledem k tomu, že se používá pouze integrovaná grafika, půjde nejspíše o miniaturní počítač v krabičce, ale vyloučit nelze i případné zařízení vše v jednom.

Huawei s tímto zařízením může cílit jak na koncové uživatele, tak i podniky, které jednoduché klienty velmi často používají a jedná se o velký trh, ve kterém lze nalézt konkurenci v podobě Dellu, Lenova a dalších velkých výrobců.

Stolní počítač by byl pro Huawei novinkou, ale počítače už jinak prodává ve formě notebooků. Model Matebook 13 jsme otestovali.

Diskuze (3) Další článek: VYZKOUŠENO: SmartGuide je průvodce v mobilu. Mapu a fotky ukáže na displeji, komentář pustí do sluchátek

Témata článku: Počítače, Huawei, AMD, Lenovo, Dell, Ryzen, Příchod, Zařízení, Počítač, GHz, Grafika, Frekvence, AMD Ryzen, Procesor, Radeon Vega

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11