AMD | Počítače | Huawei

Výsledky v 3DMarku potvrzují příchod počítačů Huawei. Budou mít hybridní Ryzeny s integrovanou grafikou

Huawei je významným výrobcem v oblasti mobilních telefonů, tabletů, ale také třeba serverů a mnoha dalších technologií. Již podle dřívějších informací se očekávalo, že se Huawei pustí i do segmentu klasických počítačů a nový záznam v databázi 3DMarku to jenom potvrzuje.

Jak je vidět z detekce programu, neznámé zařízení od Huawei je vybavené šestijádrovým procesorem AMD Ryzen 5 Pro 4400G, který obsahuje integrovanou grafiku Radeon Vega se sedmi výpočetními jednotkami (CU).

Zatímco procesor s TDP 65 W pracuje na frekvenci 3,7 GHz až 4,3 GHz, integrovaná grafika má frekvenci 1,9 GHz. Vzhledem k tomu, že se používá pouze integrovaná grafika, půjde nejspíše o miniaturní počítač v krabičce, ale vyloučit nelze i případné zařízení vše v jednom.

Huawei s tímto zařízením může cílit jak na koncové uživatele, tak i podniky, které jednoduché klienty velmi často používají a jedná se o velký trh, ve kterém lze nalézt konkurenci v podobě Dellu, Lenova a dalších velkých výrobců.

Stolní počítač by byl pro Huawei novinkou, ale počítače už jinak prodává ve formě notebooků. Model Matebook 13 jsme otestovali.

Diskuze (3) Další článek: VYZKOUŠENO: SmartGuide je průvodce v mobilu. Mapu a fotky ukáže na displeji, komentář pustí do sluchátek

Témata článku: AMD, Počítače, Dell, MIT, Huawei, Ryzen, Lenovo, Příchod, Zařízení, Grafika, Frekvence, Radeon Vega, Procesor, GHz, Počítač, AMD RyzenJak ovládnout procesy ve Windows 10 a odemknout zablokovaný soubor?

Jak ovládnout procesy ve Windows 10 a odemknout zablokovaný soubor?

V každém operačním systému běží celá řada procesů a služeb. Ukážeme vám, jak plně získat pod kontrolu jejich běh.

Karel Kilián
Windows 10TipySoftware
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

Kalifornie je přísnější než EU. Zakazuje benzínové sekačky a zahradní techniku se spalovacím motorem

** EU chce od roku 2035 zakázat auta se spalovacími motory ** Kalifornie jde dál - od roku 2024 zakáže benzínové sekačky ** Prý v některých směrech znečišťují ovzduší více než auta

Karel Kilián
ZnečištěníZahradyUSA