Výsledky The Best of Invex 2001

Deset redakcí odborných časopisů hodnotila ty nejlepší produkty, které můžete na Invexu nalézt, a které by neměly uniknout vaší pozornosti. Výsledky byly vyhlášeny v úterý odpoledne.
Výsledky The Best of Invex 2001

Na volbě se podílely časopisy Computer, Computer World, Chip, Internet, Mobil, Mobility, Stereo&Video, PC World, Počítač pro každého a Živě. Každá z redakcí vybral svých deset produktů, které nominovala do užšího výběru, z nich bylo později vybráno deset nejlepších produktů. Firmy nemusely své produkty do soutěže přihlašovat ani platit nějaké startovné. Pravidla byla právě maximálně otevřená, aby mohly být vybrány produkty bez ohledu na nějaké zájmy a finanční zdroje.

Na základě společného rozhodnutí redakcí tak byly vybrány následující produkty (řazení je čistě abecední):

Videokamera Sony microMV DCR-IP5 - revoluce v miniaturizaci. Pokud jste si mysleli, že MiniDV je malé, MicroMV zabírá jen jednu třetinu objemu. Navíc kamera i při svých rozměrech není kompromisní co do kvality a délky záznamu.

Klepněte pro větší obrázek

Digitální fotoaparát Minolta Dimage 7 - v dané cenové kategorii unikátní přístroj s 5,2 Megapixely, který je vysoce hodnocen i fotografy zaměřenými na anlalogové přístroje.

Klepněte pro větší obrázek

Digitální diktafon a MP3 přehrávač Olympus DM-1 - diktafony Olympus vždy patřily ke špičce a nový digitální digtafon DM-1 zvyšuje užitnou hodnotu diktefonu přidáním možnosti přehrávat MP3 soubory.

Klepněte pro větší obrázek

IBM e-server Regatta - nová řada serverů pSeries 6xx, založená na nové verzi procesoru Power4. Ten se interním taktem vyšplhal na 1,1 až 1,3 GHz. Nejsilnější model s označením eServer p690 může obsahovat až 32 procesorů, maximální velikost RAM paměti dosahuje 256 GB.

Klepněte pro větší obrázek

Kapesní počítač HP Jornada 568 - s tímto kapesním počítačem HP opustila starou koncepci Jornad a s operačním systémem Pocket PC 2002 ukazuje, že kapesní počítače opravdu umí a dokáže kvalitně konkurovat i "svému" Compaqu.

Klepněte pro větší obrázek

Paegas Navigator - Unikátní simtoolkitová aplikace, která přináší zjišťování polohy uživatele i běžným spotřebitelům. Řešení konkurenčních operátorů vyžaduje ruční zadání polohy, Paegas Navigator si to dokáže zjistit z poloh BTS stanic sám a pak nabídnou nejbližší objekty dle požadavků uživatele.

Klepněte pro větší obrázek

Tesla NaviPAQ - navigační mapový systém spojující GPS a aplikaci pro kapesní počítače Pocket PC využívá kvalitní mapový základ od Geodézie v měřítku 1:100000 a zobrazuje na mapě blízké objekty dle zjištěné polohy.

Klepněte pro větší obrázek

Miracle 2030 - české řešení bezdrátového přenosu dat. Miracle 2030 je je výkonný datový koncentrátor se speciálním vysokofrekvenčním modulem pro bezdrátovou komunikaci. Ve spojení s mikrovlnnými jednotkami MIRACLE je schopen vzduchem dosahovat přenosových rychlostí od 40 až do 155 Mb/s, a to na vzdálenosti desítek kilometrů (závisí na frekvenci, vyzářeném výkonu a velikosti antén).

Klepněte pro větší obrázek

Operační systém Windows XP - systém Windows XP patří k tomu nejkvalitnějšímu, co dnes na poli operačních systémů existuje a svmi novými vlastnostmi jasně ukazuje, že Microsoft si je dobře vědom dřívějších nedostatků a vzal jejich nápravu opravdu vážně.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (24) Další článek: Windows XP budou používat v kampani písničku od Madonny

Témata článku: Windows, Invex, Diktafony, Navigator, Digitální fotoaparáty olympus, Starý přístroj, Malé micro, Miracle, Ruční výběr, Best of, Speciální anténa, Regatta


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky