Vyšla nová verze HomeSite 5.0

Poté co byla firma Allaire skoupena Macromedií se nějakou dobu čekalo na uvedení nové verze HomeSite. Teď je tu a nese pořadové číslo 5.0.
Program HomeSite patří mezi nejpopulárnější kódově orientované HTML editory, i když obsahuje i WYSIWYG část. Pro tuto část ovšem není tak oblíben.

Svou popularitu vybudoval na kvalitní kontrole HTML kódu, snadné práci s tagy a CSS, kvalitním zvýrazněním kódu, možnosti přizpůsobení a mnoha dalšími vlastnostmi.

Klepněte pro větší obrázekV nové verzi jsou stávající vlastnosti ještě zdokonaleny a přidány jsou nové. Mezi nejpodstatnější zdokonalení patří vylepšení kontroly HTML kódu, plná podpora i kontrola XHTML a dokonalejší integrace s WYSIWYG editory Dreamweaver, Dreamweaver UltraDev a grafickým editorem Fireworks.

HomeSite 5 obsahuje také novinky v oblastech správy souborů, možností zapnout druhé okno pro snadnější přenos (Drag&Drop je samozřejmostí), správy projektů - FTP s podporou SSL (Secure Sockets Layer), automatického ukládání, snadné otevírání souborů z odkazů v editovaném dokumentu, vylepšenou nápovědou a podpory dvoubajtových jazyků (tvorba stránek v některých jazykových mutacích).

Klepněte pro větší obrázekMacromedia HomeSite 5 bude v ČR dostupný někdy v listopadu a to pro systémy Windows 98/Me, Windows NT4/2000 a Windows XP za cenu 4 854 Kč bez DPH. Dostupné budou také upgrady z předchozích verzí a EDU verze pro školy.

Na domácích stránkách produktu zatím není možnost stáhnout zkušební verzi, pouze placená plná verze. Doufejme, že bude vydána co nejdříve, abychom ji mohli vyzkoušet.

Podle seznamu nových vlastností to na třeskutou novinku moc nevypadá. Jsou to jistě vylepšení, která potěší, ale zvyšovat kvůli tomu číslo verze na 5.0 zřejmě nebylo tak příliš nutné. Podpora XHTML by byla možná i ve starších verzích, datové soubory jsou otevřené a dalo by se to řešit dodatečným patchem. Pohodlnější otevírání odkazovaných souborů (klepnete pravým tlačítkem na tag s odkazovaným souborem a můžete jej otevřít) je příjemné a práci urychlí. Stejně tak někomu pomůže integrovaná podpora SSL byť jen s 40bitovým šifrováním. HomeSite 5 se jistě rozšíří stejně jako předchozí verze. Důvody k upgradu ale zřejmě většina současných majitelů verzí 4.5.x mít nebude.

Diskuze (17) Další článek: Doporučené ceny nových iPaqů

Témata článku: Software, Windows, HTML Editor, Vylepšený editor, Plná možnost, Plná verze, Dostupný soubor, Verze, Integrovaný editor, Drop, Snadný upgrade


Určitě si přečtěte

Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 33

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 156

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 205

Jiří Kuruc
Apple
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5