Apple | Apple Watch | Odposlech

Vysílačka na Apple Watch mohla odposlouchávat lidi, firma ji zablokovala

Apple opět musí řešit problém, že jedna z jeho aplikací obsahovala chybu, díky které bylo možné odposlouchávat lidi. Po FaceTime se podobný bug objevil v aplikaci Vysílačka (Walkie-Talkie) na hodinkách Apple Watch. Firma ji dočasně všem uživatelům vypnula a na opravě pracuje. 

Komunikace přes aplikaci bude obnovená, až Apple vydá aktualizaci, která chybu opravuje. Do té doby sice uživatelé Vysílačku budou mít na svých hodinkách, ale nefunkční. Podle Applu nejsou informace o tom, že by se někomu podařilo zranitelnost zneužít a skutečně někoho odposlouchávat.

„Byli jsme upozornění na zranitelnost týkající se aplikace Vysílačka na Apple Watch a funkci jsme deaktivovali, dokud problém rychle nevyřešíme,“ vysvětluje firma v prohlášení, které zaslala serveru TechCrunch. „I když si nejsme vědomi žádného použití chyby vůči zákazníkům a ke zneužití je zapotřebí specifických podmínek a sekvencí událostí, bereme bezpečnost a soukromí našich zákazníků velmi vážně,” uvádí dále.

Vysílačka je v podstatě upravená forma FaceTime, která funguje pouze se zvukem. Lidé skrze ní mohou hlasově komunikovat s ostatními uživateli. Vysílačka byla na Apple Watch přidána s watchOS 5 minulý rok. 

Že se chyba objevila právě v této aplikaci, naznačuje, že jde o pokračování dřívější chyby, kterou řešil Apple s FaceTime. Tehdy se ukázalo, že lidé mohou při skupinových hovorech poslouchat ostatní účastníky, aniž by hovor vyzvedli. Firma na chybu reagovala pomalu a až poté, co na ni začala upozorňovat světová média.

Váš názor Další článek: Testy GeForce RTX 2060/2070 Super vs. Radeon 5700/XT. Nové grafiky střední třídy v přímém souboji

Témata článku: Apple, Apple Watch, Hodinky, Nositelnosti, Odposlech, Facetime, Zranitelnost, Uživatelé, TechCrunch, Vysílačka, Firma, Chyba, Aplikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky