Windows 10 | October 2020 Update

Vyšel Windows 10 October 2020 Update. Poradíme, jak je stáhnout a co je nového

Microsoft vydal menší podzimní aktualizaci Windows 10, která přináší řadu oprav a tentokrát o novinek, které se týkají vzhledu. V rámci October 2020 Update najdete novou nabídku start, vylepšenou aplikaci Xbox a další.

Ani letos zatím nekončí půlroční takt vydávání „velkých“ aktualizací Windows 10. Slovo velkých je zde přitom v uvozovkách úmyslně – pokud totiž máte nainstalovanou předchozí verzi, May 2020 Update, stáhne se vám ta aktuální stejně jako běžná měsíční záplata, a tak si ani možná nevšimnete, že se instaluje něco většího. Na mém počítači instalace trvala, včetně stažení a restartu, asi jednu minutu.

Novinek je tu přitom hned několik. Nejvýraznější je nová nabídka Start s průhlednými dlaždicemi. Nechybí ale i vylepšení v rámci správy Wi-Fi, nastavení a přepínání spuštěných aplikací – zde uvidíte i otevřené záložky z Edge. Ten nový, postavený na Chromiu, je již mimochodem předinstalovaný.

Podívejte se, co je nového:

Na tabletech a hybridních zařízeních jsme se dočkali většího rozložení prvků na spodní liště. Microsoft se tak pomalu připravuje na konec tabletového režimu jako oddělené entity. Nechybí ani uzpůsobené připnuté ikony při instalaci systému podle toho,  jaký máte počítač a zda máte napojené další služby – třeba váš telefon či Xbox účet.

Jak si nejnovější aktualizaci stáhnout?

Drobností je tak uvnitř systému spousta a pokud chcete upgradovat nyní, můžete zavítat do Nastavení – Aktualizace a zabezpečení – Windows Update a zmáčknout Vyhledat aktualizace. Pokud máte nainstalovaný May 2002 Update, bude se jednat o pouhý malá aktivační balíček, který se nainstaluje za chvíli. Jestliže máte starší verzi systému, nemusí pro vás být aktualizace dostupná ihned.

Klepněte pro větší obrázek 
Novou aktualizaci byste měli najít přímo v rámci Windows Update

Microsoft zde, jako vždy, přistupuje k automatickému postupnému šíření, aby mohl případně zasáhnout při objevení se neočekávaných chyb. Pokud chcete aktualizaci uspíšit, můžete využít Pomocníka při aktualizaci na Windows 10 – ten by měl vynutit stažení aktualizace.

Diskuze (36) Další článek: Už i ministr Prymula twítuje, zkuste to také: 10 tipů, jak ovládnout Twitter

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Wi-Fi, Windows Update, Xbox, October 2020 Update, Chromium, Start, Nová nabídka, Nová aktualizace, Aplikace, Instalace, Počítač, May


Určitě si přečtěte

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 67

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 169

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 41


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači