Firefox

Vyšel Firefox 76. Chrání hesla a účty lépe než dřív

Mozilla vydala další verzi svého prohlížeče. Firefox 76 ve verzích pro všechny hlavní desktopové systémy je ke stažení na oficiálním webu, a pokud již používáte předchozí verzi, můžete ji snadno aktualizovat. Tvůrci opravili přes deset chyb včetně čtyř kritických a přidali několik funkcí.

Největší péče se dočkal integrovaný správce hesel nazvaný Lockwise. Ten při návštěvě kompromitovaného webu upozorní, kdy a kolik tamních účtů je v ohrožení a co dělat. Firefox také varuje, pokud přihlašovací údaje z kompromitovaného webu používáte i na jiných stránkách. Při tvorbě nebo úpravě účtů se zase můžete spolehnout na automatický generátor bezpečných hesel.

Vyšší ochranu získal i samotný správce. Pokud nepoužíváte hlavní heslo (master password), Firefox vám uložená hesla ukáže až po ověřeném přihlášení osobním účtem v operačním systému, konkrétně Windows a macOS.

Pokud videopřehrávač pošlete do zvláštního okna režimu PiP (obraz v obraze), můžete nově dvojitým klepnutím myši video pustit přes celou obrazovku či naopak jej opět sbalit do malého okna.

Firefox 76 dále adaptoval rozhraní AudioWorklet (Web Audio API), které webům umožní spouštět vlastní skripty pro zpracování zvuku. To využívají některé hry či VR aplikace. Mozilla pak explicitně zmiňuje, že již bude konečně možné videochatovat přes Zoom.

Technologie WebRender urychlující vykreslování webů a grafiky je teď standardně zapnutá pro uživatele Windows s procesory od Intelu a menšími displeji (rozlišení pod 1920 × 1200 px).

Diskuze (8) Další článek: PewDiePie se vrací na YouTube, dostal exkluzivní smlouvu

Témata článku: Software, Prohlížeče, Windows, Bezpečnost, Firefox, Intel, Heslo, Mozilla, Účet, Hesl, Správce, WebRender, Web Audio API


Určitě si přečtěte

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 104

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 76


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize