Výrobce mobilního příslušenství se vrhl na 3D tiskárny. AnkerMake M5 má kameru a slibuje rychlost 250 mm/s

Názory k článku

BluPix  |  07. 04. 2022 03:20  |  Linux Chrome 100.0.4896.60

Moc bych byl rád kdyby jim to vyšlo a firmy schopné nacpat slušné peníze do R&D a uživatelského zážitku se vrhly na 3D tiskárny. Bohužel třeba ty jejich slibované odhady času vypadají dost marketingově. Zkusil jsem v PrusaSliceru nasimulovat tu jejich redukci času tisku, Anker uvádí že prý zvýšením rychlosti tisku z 50 na 250mms se dosáhne snížení doby tisku z 9h19m na 2h10m. Reálně mi to vychází 4h35m na 3h37m. K dosažení tohoto času jsem vypnul limity pro chlazení, ale pro tak velký tisk už to nedělá tak velké rozdíly. Standardní 0.2mm profil Mk3s by to tiskl 6h35m, můj Voron V0.1 by to zvládl v relativně slušné kvalitě i za 1h24m.
Můj odhad je, že hezky zabalili tiskárnu vycházející z BIQU BX. Kvalita tisku odpovídá tiskárně s Marlinem, vůbec se nesnažili o nějaký input shaping, takže tisk je ukázka ringingu se kterým nic neuděláte, maximálně zpomalíte a pak zase vyskočí VFA (možná tam jsou vůle které VFA schovají).
Konkurence se hodí, ale čínské Ender-3 S1 Pro nebo Anycubic Vyper bude těžké překonat. Průša v trošku vyšší ceně zase dodá skvělý uživatelský zážitek už jen pro ohromné množství vyladěných profilů pro filamenty, které tu koupíme v obchodech.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor
Aktuální číslo časopisu Computer

Vyrobte si elektřinu sami

Megatest 16 procesorů

Test kamer do auta