3D tisk

Výrobce mobilního příslušenství se vrhl na 3D tiskárny. AnkerMake M5 má kameru a slibuje rychlost 250 mm/s

Dnes už poměrné dlouhý seznam výrobců malých FDM 3D tiskáren se rozšíří o další jméno, do 3D tisku se totiž vrhl také čínský Anker, který se doposud věnoval hlavně doplňkům k mobilním telefonům.

Jeho nová mašina se jmenuje AnkerMake M5 a brzy se dostane do kickstarterové kampaně. Slibuje obvyklý tiskový objem 23,5×23,5×25 cm, 49bodovou automatickou kalibraci roviny (7×7), jednoduché ovládání na dotykovém displeji, ale také Wi-Fi a napojení do cloudu výrobce.

Klepněte pro větší obrázek
Tiskárna má zabudovanou kamerku a skrze Wi-Fi může být připojená do cloudu

V rámu tiskárny je zároveň zabudovaná kamerka, AnkerMake M5 proto bude umět už od výroby obrazový monitoring tisku přes internet, tvorbu časosběrných videí a zároveň ovládání na mobilu. Ostatní tiskárny v této cenové kategorii to zpravidla umožňují jen skrze vylepšení typu OctoPrint apod.

Vysoká rychlost

Anker nakonec dodá i závratné tiskové tempo. M5 by měla pokládat natavené vlákno termoplastu standardní rychlostí 250 mm/s, kterou lze dále bezpečně navýšit až na 300 mm/s. Pomohou k tomu rovnou dva řemeny na ose Y, které jinak vídáme spíše u rozměrnějších tiskáren.

Klepněte pro větší obrázek
Anker se chlubí obvyklou rychlostí okolo 250 mm/s

Trysku lze rozpálit na 260 °C, tiskovou desku s magnetickým PEI plátem na 100 °C, takže by neměl být problém s tavením jak základního PLA, tak ABS, PETG a TPU.

Cena na Kickstarteru pro nedočkavce začne podle The Verge na 429 dolarech, přičemž v běžném prodeji bude k dispozici nejspíše skoro za dvojnásobek. K částce je samozřejmě třeba připočítat ještě náklady na doručení do jiných zemí včetně Česka.

Diskuze (4) Další článek: Obří kapacita, rychlost i cena. Sabrent vyrobil 8TB SSD, které zvládne 7,1 GB/s

Témata článku: 3D tisk, Hardware, Internet, Wi-Fi, Kamera, Příslušenství, Kickstarter, Rychlost, PEI, ABS, TPU, Česká republika, Výrobce, PETG, Tiskárna, The Verge, Anker, Digitální kamery na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky