Výpočet spotřeby vašeho serveru snadno a rychle

(Inzerce) Ne nadarmo se v Coolhousingu řídíme heslem – Plaťte přiměřeně a jenom za to, co opravdu využíváte. Již delší dobu provozujeme v datacentru systém inteligentních zásuvek.
Výpočet spotřeby vašeho serveru snadno a rychle

Díky těmto zásuvkám naši zákazníci platí pouze elektřinu, kterou jejich servery skutečně spotřebovávají. Častým úskalím této politiky je ovšem skutečnost, že majitelé serverů nemají představu, jaká je vlastně reálná spotřeba jejich serveru.

Abychom výpočet reálného příkonu více přiblížili majitelům serverů, vypracovali jsme aplikaci, nebo chcete-li kalkulačku, díky které získáte představu o příkonu serveru.

Samotný výpočet reálného příkonu je velice komplikovaný a hraje v něm roli mnoho faktorů od efektivity použitého zdroje, kterou lze ještě z technické specifikace zdroje zjistitelná, až po vytížení jednotlivých komponent serveru, na což již administrátor obvykle potřebuje křišťálovou kouli.

My jsme naši kalkulačku značně zjednodušili. Stačí znát typ procesoru a jejich počet, kapacitu operační paměti v GB, počet instalovaných pevných disků a informaci o tom, zda bude osazen HW řadič disků.  Po doplnění potřebných údajů vám naše aplikace vypočítá odhad reálného příkonu zadané konfigurace. Hovoříme tak o kalkulačce příkonu ne jen pro servery.

Je třeba zdůraznit, že uvedená hodnota je pouze orientační. Skutečnost po nasazení serveru se může lišit, nicméně na základě naší dlouholeté praxe v měření příkonu serverů a zkoumání vlivu jednotlivých komponent na příkon se nám podařilo vyhotovit velice přesnou kalkulačku příkonu. Posuďte sami:

Klepněte pro větší obrázek

Samozřejmě existují výjimky, kdy se výsledky rozchází...

Klepněte pro větší obrázek

Přestože naše kalkulačka není a nemůže být naprosto přesná, jedno je jisté: Příkon vašeho serveru není ve skutečnosti takový, jaký uvádí výrobce na štítku zdroje. Nejčastější hodnota skutečného příkonu leží někde okolo 10 % údaje ze štítku.

Klepněte pro větší obrázek

Znáte ten pocit, když do datacentra na hosting donesete nový server, u něhož víte, že za rok nespotřebuje více elektřiny než žárovka ve firemním kumbálu na košťata a provozovatel DC jej přesto zařadí do stejné kategorie příkonu jako elektrický přímotop? To se Vám v Coolhousingu nestane!

Další článek: Larry Page buduje Google 2.0, chce vytvořit nová letiště i celá města

Témata článku: Reálná spotřeba, Přesná hodnota, Potřebný údaj, Kalkulačky, Výpočet, Spotřeba, Přesná data, Pevné disky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 38


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize