Vypalte fotky na CD-RW i bez počítače

Mechanika s názvem Dispy kombinuje přepalování CD disků se čtečkou pro nejrůznější typy paměťových karet.
Společnost Green House uvedla na japonský trh zajímavou externí mechaniku s rozhraním USB 2.0. Ta kombinuje CD-RW mechaniku a čtečku „6 in 1“. Kombinace čtečky karet s přepalovačkou umožňuje jednoduše vypálit snímky na paměťové kartě – postačí vložit prázdné médium a stisknout tlačítko na mechanice. To je možné dokonce bez počítače. Mechanika je dodávána s programem Nero Express 5.5 (pro MS Windows) a Roxio Toast Lite (Macintosh).

Klepněte pro větší obrázek

Kdyby nebylo otvorů na pravé straně, vypadalo by to jako docela obyčejná externí mechanika.

Cena 32 800 jenů odpovídá přibližně 8000 Kč. Akumulátor má cenu 8 800 jenů, kryt pro mechaniku 1 980 jenů. Největší smůla je v tom, že Dispy je pravděpodobně určeno jen pro japonský trh.

Mimochodem – název Dispy je zkratkou DIgital Storage easy coPY.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Z jedné strany paměťové karty a z druhé akumulátory. Počítač nepotřebujete, fotky vypálíte i bez něj.

Klepněte pro větší obrázek

Dispy poměrně přesně odpovídá současnému trendu. Samotný přenosný počítač je pokud možno co nejtenčí a nejlehčí při zachování úhlopříčky displeje. Potom nezbývá na takové detaily jako CD-RW mechanika či prostor pro čtečky nejrůznějších FLASH karet (a že jich je pěkný výběr). Právě k takovým notebookům se všechny chybějící komponenty musejí tu a tam připojit. Potom to ovšem na stole vypadá poměrně divoce, v extrému se kolem jednoho notebooku může rozprostírat i větší množství krabiček s nejrůznějšími funkcemi.

Právě pro takové uživatele se Dispy hodí. Výhodou je především fakt, že je vše soustředěno do jednoho pouzdra, k počítači připojeno jediným datovým kabelem a napájeno jak ze sítě, tak z interního akumulátoru. Navíc je vše napájeno jediným adaptérem, takže není zapotřebí více zásuvek. Dokonce není akumulátor notebooku (či jeho zdroj) zatěžován čtečkou paměťových karet, která bývá běžně napájena přes USB konektor.

Diskuze (6) Další článek: Konečné AVG 7 k dispozici

Témata článku: Windows, Fotky, Fotografování, House, Fotka, Paměťová karta, Green House, Paměťové karty, Nejtenčí USB

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost