Vypalování CD ve Windows XP bude mít na starosti Roxio

Firma známá především vypalovacím programem Easy CD Creator se postará o standardní systémovou podporu vypalování ve Windows XP.
Microsoft má k rozšiřování vlastního systému Windows dva různé přístupy, buď vyvine vlastní řešení, které bývá většinou zpočátku jednodušší než to od konkurence, ale postupně jej dokáže vytáhnout na horu a lidi jej začnou používat místo toho, aby dávali peníze konkurenci. V tomto případě tak konkurenci často vyschnou obratem příjmy a ta pak musí hledat další skulinky.

Jiným případem, již ne tak častým, je přebrání již existujícího řešení, které je následně marketováno pod značkou Microsoftu. Tento postup je obvyklejší u specialit vytvářených malými firmami, které Microsoft prakticky pohltí.

Ještě zřídkavější variantou je přebrání existujícího řešení od existující firmy, která je ve svém oboru poměrně zavedenou a pro koncové spotřebitele nejsou její produkty neznámé. A toto je i případ podpory vypalování a firmy Roxio.

Roxio není známá moc pod názvem své firmy. Její produkt Easy CD Creator ale již známý je. Je to dáno tím, že tato firma vznikla teprve letos oddělením od společnosti Adaptec, která Easy CD Creator dříve zaštiťovala.

Spolupráce mezi Microsoftem a Adaptecem ohledně vypalování má již tradici od Windows Media Playeru 7, do kterého je možné doinstalovat podporu pro vypalování. Nyní bude tato podpora rozšířena i na systémové záležitosti a bude integrována do systému Windows XP.

Zatímco v jiných případech byla likvidace konkurence ze strany Microsoftu prakticky okamžitá, u systémů pro vypalování to nebude tak jednoznačné. Díky mnoha různým formátům, řadě vychytávek a specialit tu bude jistě i nadále existovat řada vypalovacích programů. Navíc i Roxio uvádí, že do Windows XP nebude integrován Easy CD Creator se všemi funkcemi, bude tedy stále dost důvodů pro upgrade na něco lepšího.

Diskuze (4) Další článek: Michael Dell dnes v Praze

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows XP, Creator, Konkurence, Známý systém, Window, Easy, Vypalování


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 23

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu