Vynuťte si přihlášení k Windows

Windows 9x standardně nevyžadují zadání jména a hesla; ukážeme, jak se to dá vynutit i na samostatném počítači nepřipojeném do sítě.
Windows 9x standardně nevyžadují zadání jména a hesla; ukážeme, jak se to dá vynutit i na samostatném počítači nepřipojeném do sítě. Známý tip s ověřením přihlášení vyžaduje existenci Windows NT/2000 serveru, na kterém se jméno a heslo ověří. Pokud toho chcete dosáhnout v jiné síti nebo na domácím počítači, je to složitější. Přesto to jde i tak.

Jestliže uživatel přeskočí klávesou Esc přihlašovací dialog, jsou použity preference pro obecného výchozího uživatele, které se berou z klíče HKEY_USERS\.DEFAULT\. Toho můžeme s úspěchem využít, protože nastavením parametrů v tomto klíči můžeme potenciálnímu escapistovi život zkomplikovat. Nejjednodušším je vložení nové textové položky do klíče:

HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Vložte tam textovou položku Restart (třeba) s hodnotou: C:\WINDOWS\RUNDLL32.EXE shell32,SHExitWindowsEx 2

Výsledkem bude, že při takovém vstupu do systému se celý systém ihned restartuje a nedovolí žádnou činnost. Pochopitelně se vše dá obejít, je ale možné tuto ochranu například doplnit o omezení systémové politiky, která totálně zablokují celý systém.

Jen si je třeba uvědomit, že v případě nového uživatele se do něj promítnou i tato omezení včetně vynuceného restartu. Proto je nutné při vytváření nového uživatele myslet i na tyto prvky a zabezpečení odemknout.

Diskuze (19) Další článek: 324 tisíc za doménu epodpis.cz

Témata článku: Windows, Restart, Preference, Přihlášení


Určitě si přečtěte

Více systémů na jednom počítači: Vybrali jsme nejlepší programy pro virtualizaci

Více systémů na jednom počítači: Vybrali jsme nejlepší programy pro virtualizaci

** Chcete na svém počítači vyzkoušet jiný operační systém? ** Jednoduchá cesta vede přes virtualizaci ** Přinášíme pět nejlepších programů virtualizaci operačních systémů

Karel Kilián | 104

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

** Policisty poblíž San Franciska zaujala Tesla se spícím řidičem ** Donutili vozidlo zpomalit a následně probudili překvapeného řidiče ** Vozidlo podle dostupných informací jelo v režimu autopilota

Karel Kilián | 70

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 45Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí