Vynuťte si přihlášení k Windows

Windows 9x standardně nevyžadují zadání jména a hesla; ukážeme, jak se to dá vynutit i na samostatném počítači nepřipojeném do sítě.
Windows 9x standardně nevyžadují zadání jména a hesla; ukážeme, jak se to dá vynutit i na samostatném počítači nepřipojeném do sítě. Známý tip s ověřením přihlášení vyžaduje existenci Windows NT/2000 serveru, na kterém se jméno a heslo ověří. Pokud toho chcete dosáhnout v jiné síti nebo na domácím počítači, je to složitější. Přesto to jde i tak.

Jestliže uživatel přeskočí klávesou Esc přihlašovací dialog, jsou použity preference pro obecného výchozího uživatele, které se berou z klíče HKEY_USERS\.DEFAULT\. Toho můžeme s úspěchem využít, protože nastavením parametrů v tomto klíči můžeme potenciálnímu escapistovi život zkomplikovat. Nejjednodušším je vložení nové textové položky do klíče:

HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Vložte tam textovou položku Restart (třeba) s hodnotou: C:\WINDOWS\RUNDLL32.EXE shell32,SHExitWindowsEx 2

Výsledkem bude, že při takovém vstupu do systému se celý systém ihned restartuje a nedovolí žádnou činnost. Pochopitelně se vše dá obejít, je ale možné tuto ochranu například doplnit o omezení systémové politiky, která totálně zablokují celý systém.

Jen si je třeba uvědomit, že v případě nového uživatele se do něj promítnou i tato omezení včetně vynuceného restartu. Proto je nutné při vytváření nového uživatele myslet i na tyto prvky a zabezpečení odemknout.

Diskuze (19) Další článek: 324 tisíc za doménu epodpis.cz

Témata článku: Windows, Restart, Preference, Přihlášení


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

** V digitálním světě nemůžete věřit všemu ** Nová generace 3D fotoeditorů zvládne divy ** Vyzkoušeli jsme PortraitPro, který vám změní i kontaktní čočky

Jakub Čížek | 10

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 37

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

** Chcete chovat akvarijní rybičky, ale nemáte čas se o ně starat? ** Chytré akvárium je samo nakrmí a postará se o jejich komfort ** Projekt Bluenero zatím sbírá finance na Indiegogo

Karel Kilián | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku