Vynuťte si přihlášení k Windows

Windows 9x standardně nevyžadují zadání jména a hesla; ukážeme, jak se to dá vynutit i na samostatném počítači nepřipojeném do sítě.
Windows 9x standardně nevyžadují zadání jména a hesla; ukážeme, jak se to dá vynutit i na samostatném počítači nepřipojeném do sítě. Známý tip s ověřením přihlášení vyžaduje existenci Windows NT/2000 serveru, na kterém se jméno a heslo ověří. Pokud toho chcete dosáhnout v jiné síti nebo na domácím počítači, je to složitější. Přesto to jde i tak.

Jestliže uživatel přeskočí klávesou Esc přihlašovací dialog, jsou použity preference pro obecného výchozího uživatele, které se berou z klíče HKEY_USERS\.DEFAULT\. Toho můžeme s úspěchem využít, protože nastavením parametrů v tomto klíči můžeme potenciálnímu escapistovi život zkomplikovat. Nejjednodušším je vložení nové textové položky do klíče:

HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Vložte tam textovou položku Restart (třeba) s hodnotou: C:\WINDOWS\RUNDLL32.EXE shell32,SHExitWindowsEx 2

Výsledkem bude, že při takovém vstupu do systému se celý systém ihned restartuje a nedovolí žádnou činnost. Pochopitelně se vše dá obejít, je ale možné tuto ochranu například doplnit o omezení systémové politiky, která totálně zablokují celý systém.

Jen si je třeba uvědomit, že v případě nového uživatele se do něj promítnou i tato omezení včetně vynuceného restartu. Proto je nutné při vytváření nového uživatele myslet i na tyto prvky a zabezpečení odemknout.

Diskuze (19) Další článek: 324 tisíc za doménu epodpis.cz

Témata článku: Windows, Preference, Přihlášení, Restart

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů