Vymažte svou historii

Pokud s vámi na jednom počítači pracují ještě jiní uživatelé a pracujete s některým ze systémů Windows 9x, jistě byste neradi, kdyby ostatní mohli vidět, jaké soubory jste otvírali, které webové stránky jste navštívili apod. Pro takovou příležitost je určen dnešní program.
Nemusí jít jen o paranoidní uživatele, ale prostě nemusí každý vědět, na čem na počítači pracujete, po kterých webových stránkách brousíte a které dokumenty např. v Office otvíráte a na kterých pracujete. Například u IE jde vymazat historie a nyní i cookies, ale jak to udělat, aby se třeba v MS Wordu nezobrazovaly poslední otevřené soubory už v nabídce soubor? Zkuste třeba freewarového pomocníka, který nese označení MRU-Blaster od Javacool. Tento program dokáže odstranit informace prakticky z celého systému Windows a všech aplikací, a tento počet se podle databáze z 9.1.2003 zvýšil na 12.544 typů souborů.

Klepněte pro větší obrázek

Program je velice snadno ovladatelný, hlavní okno je přehledné, k jeho činnosti vlastně jen stačí několik kliknutí myší. Nejdříve program prohlédne systém vašeho počítače a pak již jen stačí odkliknout tlačítko Clean Now a o zbytek se program postará sám. Několik málo informací můžete nalézt i na domovských stránkách programu, kde je k nalezení také link na stažení instalačního souboru programu, jehož velikost je nějakých 444 kB. V tom je obsažena vždy nejnovější databáze typů souborů, které poté program umí detekovat a odstranit.

Diskuze (3) Další článek: Kazaa půjde v USA k soudu, i když tam nesídlí

Témata článku: Windows, Clean, Nejnovější data


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 16

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

22 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 16Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí