Vymažte svou historii

Pokud s vámi na jednom počítači pracují ještě jiní uživatelé a pracujete s některým ze systémů Windows 9x, jistě byste neradi, kdyby ostatní mohli vidět, jaké soubory jste otvírali, které webové stránky jste navštívili apod. Pro takovou příležitost je určen dnešní program.
Nemusí jít jen o paranoidní uživatele, ale prostě nemusí každý vědět, na čem na počítači pracujete, po kterých webových stránkách brousíte a které dokumenty např. v Office otvíráte a na kterých pracujete. Například u IE jde vymazat historie a nyní i cookies, ale jak to udělat, aby se třeba v MS Wordu nezobrazovaly poslední otevřené soubory už v nabídce soubor? Zkuste třeba freewarového pomocníka, který nese označení MRU-Blaster od Javacool. Tento program dokáže odstranit informace prakticky z celého systému Windows a všech aplikací, a tento počet se podle databáze z 9.1.2003 zvýšil na 12.544 typů souborů.

Klepněte pro větší obrázek

Program je velice snadno ovladatelný, hlavní okno je přehledné, k jeho činnosti vlastně jen stačí několik kliknutí myší. Nejdříve program prohlédne systém vašeho počítače a pak již jen stačí odkliknout tlačítko Clean Now a o zbytek se program postará sám. Několik málo informací můžete nalézt i na domovských stránkách programu, kde je k nalezení také link na stažení instalačního souboru programu, jehož velikost je nějakých 444 kB. V tom je obsažena vždy nejnovější databáze typů souborů, které poté program umí detekovat a odstranit.

Diskuze (3) Další článek: Kazaa půjde v USA k soudu, i když tam nesídlí

Témata článku: Windows, Clean, Nejnovější data


Určitě si přečtěte

Tesla je stále ve ztrátě, ale elektromobily Model 3 se prodávají neuvěřitelně dobře

Tesla je stále ve ztrátě, ale elektromobily Model 3 se prodávají neuvěřitelně dobře

** Tesla má rekordní příjem, je ale ve ztrátě ** Objem výroby se zvyšuje, dochází ale baterie ** Pomoci mají nové továrny Gigafactory

Karel Javůrek | 91

Jak a proč používat alternativní DNS: Zrychlí internet a odblokuje weby

Jak a proč používat alternativní DNS: Zrychlí internet a odblokuje weby

** Alternativní DNS servery mohou zpříjemnit surfování na internetu ** Existuje několik ověřených alternativ, nejen známé DNS od Googlu ** Alternativní DNS však mají i své nevýhody, pozor na ně

Petr Březina | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny