Vylepšete si svůj Internet Explorer!

V dnešním článku si představíme několik rozšíření prohlížeče Internet Explorer, která podstatně vylepšují jeho funkce a přidávají mu některé nové – namátkou jmenujme zvýrazňování textu, zvětšování / zmenšování obrázku a zrychlení stahování souborů.
Ještě než se pustíme do výčtu jednotlivých rozšíření, jedna malá poznámka: Internet Explorer je dnes nejrozšířenějším prohlížečem Internetu, a proto je k dispozici nepřeberná řada jeho rozšíření od nejrůznějších firem. Není ale v mých silách všechna tato rozšíření vyzkoušet. Tento článek berte proto spíše jako výčet toho nejlepšího (podle autorova názoru), co je v této oblasti k dispozici. Přesto pokud se vám zdá, že zde nějaký program chybí, můžete na něj upozornit v diskusi pod článkem.

Web Accessories

Tento program přidá do vašeho Internet Exploreru 5.x sedm nových užitečných funkcí. Ty jsou po instalaci přístupné v kontextovém menu, které se objeví při kliknutí levým tlačítkem myši nad stránkou (pokud se funkce váže k určitému elementu, je třeba kliknout myší nad ním). A nyní již k jednotlivým funkcím:
 • Highlight - Pomocí této funkce si můžete zvýraznit (pomocí žlutého pozadí) text označený do bloku.
 • Zoom in / Zoom out - Díky této funkci si můžete zvětšovat / zmenšovat obrázky na stránce.
 • Links List - Tato funkce zobrazí v novém okně seznam všech odkazů na dané stránce.
 • Images List - Tato funkce zobrazí v novém okně seznam všech obrázků na stránce včetně jejich počtu výskytu, velikosti, výšky a šířky. Je zde navíc funkce užitečná hlavně pro tvůrce stránek, která spočítá celkovou velikost všech obrázků na stránce a dobu jejich natahování při různých rychlostech připojení k Internetu.
 • Search - Tato funkce hledá v Internetu označené slovo za použití vyhledávače Yahoo (přesná adresa je http://msie.yahoo.com).
 • Open Frame in New Window - Tato funkce otevře stránku obsaženou v příslušném rámu do nového okna (používá-li stránka rámce).
Toto rozšíření si můžete stáhnout ze stránek Microsoftu.

Web Developer Accessories

Toto rozšíření je vhodné hlavně pro tvůrce webových stránek. Obohatí Internet Explorer 5.x o dvě nové praktické funkce:
 • View Partial Source - Tato funkce vám umožní zobrazit zdrojový kód té části stránky, kterou si označíte do bloku. Funkce se po instalaci nachází v kontextovém menu, které se objeví po kliknutí levým tlačítkem myši nad označeným textem.
 • Document Tree - Pomocí této funkce si můžete v novém okně otevřít stromovou strukturu dané stránky, která obsahuje všechny důležité informace o stránce. Funkce se po instalaci nachází v menu Nástroje Internet Exploreru
Toto rozšíření si můžete stáhnout ze stránek Microsoftu.

Toolbar Wallpaper

Toto rozšíření vám umožní změnit pozadí (toto pozadí se nachází za ovládacími tlačítky a hlavním menu) vašeho Internet Exploreru 5.x. Funkce se po instalaci nachází v menu Nástroje. Toto rozšíření si můžete stáhnout ze stránek Microsoftu.

Afreet SiteViewer

Toto rozšíření přidá do vašeho Internet Exploreru 5.x další panel k Historii a Oblíbeným. V něm se bude zobrazovat stromová struktura právě prohlíženého webu. Toto rozšíření má bohužel jednu nevýhodu – v pravém horním rohu vašeho Internet Exploreru (vedle tlačítek pro ukončení programu, zmenšení okna a minimalizace programu) se vám bude zobrazovat malý textový inzertní proužek. Normálně si ho moc nevšimnete, ale někdy se vám stane, že chcete zavřít okno, ale kliknete vedle – v tom případě se vám začne otvírat nové okno s reklamou. Toto rozšíření si můžete stáhnout ze stránek Netvampire.

Download Accelerator

Tento program vám podstatně ulehčí stahování objemnějších souborů z Internetu. Download Accelerator obsahuje mj. následující ulehčující funkce:
 • Využívá několikanásobného spojení se serverem, a dosahuje tak vyšší rychlosti stahování.
 • Podporuje navázání přerušeného spojení.
 • Vyhledává software, hry, hudbu, soubory a video na FTP serverech.
 • Před stahováním automaticky vyhledá soubor na dalších FTP serverech a nabídne ten s nejlepší přístupností.
Free verze programu obsahuje banner a dá se integrovat do prohlížečů Internet Explorer (po instalaci budete moct používat tzv. DAP bar, pomocí něhož lze přistupovat ke všem funkcím Download Acceleratoru), Netscape Navigator a Opera od verzí 4. Program si můžete stáhnout ze stránek Cnetu.

A to je z dnešního výčtu rozšíření Internet Exploreru vše. Doufám, že se vám zde zmíněné programy líbily a že vám v budoucnosti zpříjemní váš pobyt na Internetu.

Diskuze (32) Další článek: Microsoft daroval 10 milionů dolarů

Témata článku: Internet, Internet Explorer, Užitečná funkce, Wallpaper, Internet Explorer 9, Tito, Přerušené spojení, Nejlepší rychlost, Rozšíření, Označené slovo, Toto, Internet Explorer 10, Nejlepší reklama, Vhodná reklama, Přesná adresa, Malý text, Funkce, Žluté tlačítko, Žluté pozadí


Určitě si přečtěte

Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Vyšel Windows 10 October 2020 Update. Poradíme, jak je stáhnout a co je nového
Vladislav Kluska
October 2020 UpdateWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5