Vylepšete si MS Internet Explorer 5.0!

Microsoft vypustil tzv. Web Accessories pack, který obsahuje spoustu opravdu velmi užitečných utilit a vylepšení browseru MS IE 5.0.
Microsoft vypustil tzv. Web Accessories pack, který obsahuje spoustu opravdu velmi užitečných utilit a vylepšení browseru MS IE 5.0. Podobně jako u verze 4.0 existuje IE 4.0 Powertoys, tak nynější balíček pro verzi 5.0 má spousty novinek.

Spuštění jakékoliv aplikace z Web Accessories je velmi jednoduché a maximálně usnadňující práci uživateli pomocí pravého tlačítka myši přímo v browseru. Všechny instalované funkce jsou užitečné a každý uživatel a zvláště webmaster celý balíček ocení.

Popis všech rozšiřujících funkcí MS IE 5.0 je následující:

Otevření jakéhokoliv rámce v novém okně: užitečná funkce, která usnadní prohlížení některého malého rámcového okna, které si můžete zvlášť samostatně otevřít bez jakýchkoliv problémů

Rychlé vyhledávání: pokud dosti často vyhledáváte na Internetu nějakou specifickou věc, stačí v IE 5.0 zadat požadované slovo a pomocí „ Quick Search“ požadované slovo, budete mít nalezeno na velkých vyhledávacích server jako např. Altavista.com

Zvětšování a zmenšování obrázků: velmi užitečná utilitka, která vám umožní zvětšovat či zmenšovat jakýkoliv obrázek dle libosti. Nezáleží při tom, zda jde o obrázek typu GIF či JPG.

Regulátor obrázků: pomocí tohoto nástroje můžete regulovat spouštění obrázků, rychlost načítání atd.

Zvýrazňování textu: možnost zvýraznění textu jako ve Wordu. Velmi jednoduché použití a tato funkce má velké využití zejména při čtení dlouhého textu.

Seznam internetových odkazů: pokud chcete vědět přesný počet a seznam veškerých odkazů na stránce, po vybrání této funkce vyjede seznam, ve kterém máte veškeré odkazy přehledně zobrazeny.

Seznam obrázků: mezi poslední a nejvíce používané vylepšující funkce snad patří seznam obrázků zobrazujících se na stránce. Ve výpisu naleznete všechny obrázky včetně jeho zobrazení, velikosti, a na konci celkovou dobu stahovaní celé stránky, kde je samozřejmě bráno v potaz rychlost připojení 28.8, 33.8, 56 kbs.

Celý balíček má 136 kB a má velmi jednoduchou instalaci. Web Accessories se dá stáhnout přímo na stránkách Microsoftu. Instalaci tohoto balíčku vylepšení jen doporučuji.

Diskuze (3) Další článek: Jednoduchá obnova uživatelů

Témata článku: Internet, Internet Explorer, MS Internet Explorer, Užitečná funkce, IE 10, Webmaster, IE 11, Požadovaná rychlost, Browser


Určitě si přečtěte

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 39

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně