Vylepšené MMX příští rok

Společnost Intel oznámila rozšíření MMX technologie, která by se měla objevit v procesorech příští...
Společnost Intel oznámila rozšíření MMX technologie, která by se měla objevit v procesorech příští rok, a bude pravděpodobně nést název MMX2. Hlavní zvýšení výkonu se předpokládá pro aplikace 3D grafiky, zpracování videa a audia. Zvýšení výkonu je dosaženo separací registrů MMX (registry navíc má již Pentium II) od FPU (Floating Point Unit). Proto nebude již potřeba přepínat procesor do režimu zpracování MMX a zase zpátky. Tímto způsobem se ušetří 28 až 53 cyklů pro zpracování instrukcí. Budou pravděpodobně přidány i další instrukce, kterých bude mezi 10 až 20. Spekuluje se s přebráním části instrukční sady od společnosti Sun Microsystems, která má instrukce pro zpracování grafiky implementovány ve svém Visual Instruction Set, který obsahují procesory Sparc.

Intel navíc začíná spolupracovat s výrobci software na vývoji speciálních aplikací pro MMX, jedná se především o dekódování MPEG a AC3 formátů pro zpracování videa.

Hlavní ránu tím chce zasadit svým konkurentům, kteří tím pádem budou muset vyvinout nové řady svých procesorů, aby udrželi softwarovou kompatibilitu.

Váš názor Další článek: O internetové gramotnosti našich ministrů

Témata článku: Software, Unity 3D, Unit, MMX, Floating, Hlavní konkurent, Unity, Floating-Point Unit


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk