Vylaďte si počítač…

V počítačovém systému je mnoho funkcí, které nejsou na první pohled viditelné, nejsou na ně nikde žádné ikony, ale je nutné je spustit z příkazového řádku, nebo se do nich běžným způsobem dostat nedá. Na jednu stranu je to možná dobře, ale pro zdatnější uživatele existují programy, které jim dovolí tyto možnosti vyvolat a upravovat.
Ještě více zdatnější uživatelé vědí, že tyto možnosti mají, i když prostě manuálně upraví registr systému, ale nejsme všichni tací, abychom se po hlavě vrhali do složitých spletenců systémových registrů. Proto je zde například program Fine tune; na něj se teď podíváme trochu blíže.

Co program umí? Umí zobrazit a dát uživateli k případnému upravení mnoho skrytých nastavení samotného systému, která se samozřejmě dají nalézt i v registrech, ale prostřednictvím tohoto programu je tato operace mnohem pohodlnější.

Lze například nastavit připojení do Internetu přes vytáčenou linku, kde můžete nechat optimalizaci nastavení na samotném programu FineTune, čímž by se rychlost připojení měla zvýšit, ale hračičkům je k dispozici ruční nastavení parametrů. FineTune také umí upravovat rychlost vytáčení modemu a odstranit různé přídavky, které do prohlížeče vloží poskytovatel Internetu. S FineTune se také dostanete ke skrytým funkcím Internet Exploreru a Outlook Expressu.

Z dalších zajímavých funkcí si zaslouží zmínku úprava nastavení zálohování registru Windows. Lze nastavit větší četnost nebo více záloh, do zálohy lze také přidat i další soubory. FineTune také pomůže v zabezpečení vašeho nastavení, pokud PC užívá více lidí. Chcete-li některé systémové adresáře Windows přesunout, FineTune nemá potíže s tím, že upraví jejich cesty.

Co vše program umí, by vydalo výčet na více stran textu. Pokud si chcete jeho schopnosti vyzkoušet, není nic snadnějšího než si stáhnout instalační soubor zkušební verze programu, který má velikost 854 kB. Plná verze pak stojí 15 USD. Takže laďte a užívejte si, ale mějte na paměti, že přehnané vylaďování může také vést až ke kolapsu systému.

Diskuze (19) Další článek: Audio Galaxy se dohodla s RIAA - končí

Témata článku: Windows, Prohlížeče, Systémový program, Ruční úprava, Tuna, Fine


Určitě si přečtěte

Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Chytré hodinky Honor a Huawei se zbavily největší brzdy. Naučily se instalovat aplikace
Filip Kůžel
HonorHodinkyMobilní aplikace
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní