Výkonný počítač a 14palcový TFT displej v jednom!

Firma Hitachi uvedla na trh počítačovou sestavu VisionDesk 1330 integrující LCD displej se silným počítačem.
Výkonný počítač a 14palcový TFT displej v jednom!

Kolikrát jste již přenášeli svůj počítač, například při stěhování v práci; nejdříve krabici s počítačem, poté monitor (displej) a nakonec kabeláž s myší, klávesnicí a ostatními periferiemi (skener, tiskárna atd.). Nad stěhováním počítače tímto způsobem se budete za pár let jen usmívat. Firma Hitachi uvedla na trh (zatím jen americký) počítačovou sestavu VisionDesk 1330. Určitě si říkáte k čemu sestava, když v dnešní době při koupi počítače stačí jen zajít do obchodu, říci co chcete, aby váš počítač obsahoval. Pár dní nato zazvoní u vašich dveří auto i s vašim poskládaným i nainstalovaným počítačem.

Počítač místo činky
VisionDesk 1330 je na první pohled jen 14,1palcový aktivní displej s maximálním rozlišení 1024x768 pixelů v highcoloru, jenž se výrobci příliš nepovedl, neboť je příliš tlustý (na displej). Co jednoznačně mluví pro displej, je možnost se něj dívat z úhlu 160°, aniž by obraz ztratil cokoliv z kontrastu a jasu. Navíc se v tomto jedenáctikilogramovém displeji o rozměrech 310x300x140 milimetrů ukrývá překvapení v podobě: srdce Intel Pentium II s tlukotem 333 MHz, mozkové kapacity 64 MB SDRAM, 24rychlostní mechanikou CD-ROM a grafickou kartou a akcelerátorem ATI 3D Rage Pro se 4 MB SGRAM. S okolním prostředím je schopen komunikovat pomocí SoundBlasteru Pro nebo síťové karty 10/100 BaseTX PCI LAN nebo modemu 56k V.90. Samozřejmě nechybí ani disketová mechanika či pevný disk o kapacitě 4,3. Z portů vlastní infračervený, dva PS/2, sériový, paralelní, VGA, výstup na mikrofon, vstup a výstup na zvukovou kartu.

A co rozšíření?
Počítačovou sestavu Hitachi VisionDesk 1330 je možné volitelně rozšiřovat, s tím drobným rozdílem, že jednotlivé komponenty můžete pouze vyměňovat (k dispozici máte jen jeden volný PCI slot). Jeho cena je dosud neznámá, za to záruka na počítačové komponenty je tři roky a jeden na displej. Zdá se, že tu máme schopného nástupce iMACa, jen ještě není jisté zda bude do České republiky dovážen a zda se u nás vůbec uchytí. Zvláště cenou, kterou odhaduji na 50 až 70 tisíc korun českých bez DPH, bude přístupný jen pro větší podniky. Ale dá se očekávat, že cena bude postupně klesat. Už jen z toho důvodu, že ceny aktivních LCD displejů za posledních šest, sedm měsíců klesly na polovičku (ze 70 na 35 tisíc Kč bez DPH). Navíc procesory Intel Pentium II na 333 MHz se již nevyrábějí a jejich ceny tudíž klesají stále níž až skončí v nenávratnu.
Váš názor Další článek: SPT Telecom, Bojkot II a Internet 99: nic pořádně, nic ke spokojenosti

Témata článku: Počítačové komponenty, Rage, Výkonný počítač, TFT, Volný slot, Maximální jas, Jed


Určitě si přečtěte

Nová 3D tiskárna je 10× rychlejší než současné modely pro domácí i komerční trh

Nová 3D tiskárna je 10× rychlejší než současné modely pro domácí i komerční trh

** Vědci vytvořili nový typ rychlé 3D tiskárny ** 3D tiskárna používá standardní materiál ** je 10× rychlejší než srovnatelné tiskárny a to i v porovnání s drahými komerčními modely

Karel Javůrek | 52

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů