Výkonní Outsideři: Verto GeForce 4 MX 440 / 420

Firma PNY přichází neočekávaně na český trh. PCtuningu se povedlo získat první dvě karty, které se u nás objevily. Jedná se o GeForce 4 MX 420 a MX 440. Obě karty sice nejsou příliš výkonné, ale jsou neobyčejné levné. GeForce 4 MX 420 se dá sehnat již za 500 Kč a GeForce 4 MX 440 seženete již od 1800 Kč. PNY nabízí velmi příjemné ceny, uvidíme jak nás překvapí v případě GeForce 4 Ti 4600. Cena pod 5000 Kč by nebyla naškodu.

Słowo wstępu, skąd to PNY ?

W lipcu ubiegłego roku, mało znana dla nas w Europie firma PNY, specjalizująca się dotąd w pamięciach RAM, płytkach do nagrywania oraz urządzeniach peryferyjnych, publicznie ogłosiła swoje wejście w rynek kart graficznych. Nową serie ochrzczono VERTO, a pierwszymi modelami w ofercie PNY były karty oparte na procesorach nVIDII: GeForce3 64MB DDR, GeForce2 PRO 64MB DDR, GeForce2 MX400 64MB SDRAM oraz GeForce2 MX200 32MB SDRAM.

PNY Technologies, Inc. to duża i znana w Ameryce firma zajmująca się projektowaniem, produkcją i dystrybujcą modułów pamięci dla komputerów stacjonarnych, notebooków, serwerów, drukarek, kamer cyfrowych, oraz wszelkiego rodzaju kieszonkowych notatników (Palm PC itp). W ofercie można również znaleźć wszelkiego rodzaju płytki CD, karty pamięci Flash: SmartMedia, CompactFlash, MMC, SD, czytniki tychże kart, a od zeszłego roku również karty graficzne.
W sumie oferta PNY opierała się na kartach graficznych wyłącznie z procesorami nVIDII. Siedem kart AGP i trzy PCI.

Klepněte pro větší obrázek

Do dnia dzisiejszego wszystkie wymienione powyżej karty wyszły już z oferty PNY, zastąpione zostaną najnowszymi modelami z procesorami GeForce4. Między innymi GeForce4 MX 440, który dostaliśmy jako przedsmak i zapowiedź przyszłych kart tej marki.

Gdy to piszę, PNY Technologies właśnie wprowadził do sprzedaży Verto GeForce4 Ti 4600 i Verto GeForce4 Ti 4400.

Osobiście również nie znam kart tej marki, wpadłem więc na pomysł aby przeglądnąć serwisy kolegów zza oceanu i dowiedzieć się jak punktowali karty z serii VERTO.

Nasza premiera PNY: Verto GeForce 4 MX

Jedyne zastrzeżenie jakie mogę mieć przy pierwszym kontakcie, karta nie jest dokładnie taka, jak prezentuje ją firma PNY na swoich obrazkach, a nawet na samym pudełku. Zauważyłem, że proceder ten powtarza coraz większa liczba producentów. W materiałach reklamowych posługują się bardziej efektownymi zdjęciami referencyjnych karty nVIDII. Niewykluczone, że trafi w końcu na kogoś, kto będzie rozczarowany różnicą pomiędzy zdjęciem w internecie i na pudełku, a rzeczywistym wyglądem karty.

Klepněte pro větší obrázek


Do testów otrzymałem dwie wersje kart. W olbrzymim kolorowym pudełku i w wersjach OEM. Co ciekawe obie wersje nie różniły się od siebie niczym oprócz opakowania. Zarówno w jednym jak i w drugim znaleźć można jedynie instrukcję i płytę instalacyjną. Oprogramowanie dołączane na CD jest bardzo ubogie. Mamy tu jedynie sterowniki referencyjne i DirectX, które kryją się pod kolorym interfejsem instalacyjnym.

Za povolení použití tohoto článku děkuji serveru bnechmark.pl.

Diskuze (20) Další článek: Jaké jsou hledáčky u digitálních fotoaparátů?

Témata článku: Cora, Kart, GeForce, OUT


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 12

Lukáš Václavík
Doprava
Nová volitelná aktualizace opravuje více než 40 chyb v operačním systému Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu
Lukáš Václavík
InternetGoogle
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství