Nvidia | Grafické karty | Quadro

Výkonné grafické karty řady RTX od Nvidie se dají uchladit i pasivně, ukazuje PNY. Má to ale háček

Pokud jde o nejvýkonnější grafické karty řady GeForce RTX od Nvidie, vždy je s tím spojené i obří a hlučné chlazení a je jedno, jestli grafika používá jeden nebo tři ventilátory. Při plném vytížení se z grafiky stane „vysavač“. Nyní ale společnost PNY představila tyto nejvýkonnější modely Quadro RTX pro profesionální segment, které mají pouze pasivní chladič.

Konkrétně se jedná o modely Quadro RTX 6000 a 8000, které se oproti standardním variantám liší pouze mírně nižšími frekvencemi jader a pamětí, s čímž souvisí i mírně nižší výkon z 16,3 TFLOPS na 14,9 TFLOPS. Důležitější je ale i snížení TDP z 295 W na 250 W.

Stále se však jedná o obrovské množství tepla, které je nutné odvádět. V čem je tedy háček? Karty jsou sice vybavené pasivním chladičem, vyžadují ale externí aktivní vzduchové chlazení. To znamená rychlé proudění vzduchu ve skříni, které musí být i dobře zacílené tak, aby procházelo mohutným žebrovaným chladičem na grafice. Tento způsob se často používá v serverovém segmentu a je možné ho vidět například i v novém Macu Pro od Applu.

PNY tak tyto grafiky tak nabízí primárně pro datacentra. Ceny zatím nebyly uvedeny.

Diskuze (16) Další článek: Broadcom uzavřel s Applem kontrakty za 15 miliard dolarů. Bude dodávat i bezdrátové čipy

Témata článku: Hardware, Nvidia, Grafické karty, Datacentra, Quadro, Kart, Chladič, Chlazení, Množství tepla, PNY, Quadro RTX, Grafika, Mac Pro od Applu, Segment, GeForce RTX od Nvidie, Háček, Grafické karty na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

Kde se vzala potřeba velkých operačních pamětí v telefonech a kolik RAM zabírá Android?

** RAM je po procesoru druhým nejdůležitějším HW parametrem ** Stará se o rychlý multitasking a o svižné načítání dat ** Věděli jste, kolik v RAM průměrně zabírá Android 12?

Martin Chroust
Virtuální RAMOperační paměť
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
I na starých počítačích se nabízí upgrade na Windows 11. Zázrak? Ne, chyba
Petr Urban
Windows 11Windows UpdateWindows InsiderMicrosoft