Technologie | AMD | Grafické karty

Výkonná grafika AMD „Big Navi“ s novou architekturou dorazí přibližně v září nebo říjnu

AMD již nějakou dobu připravuje novou výkonnou grafickou kartu přezdívanou jako „Big Navi“, která bude postavená na nové architektuře RDNA 2, podobně jako třeba integrované grafiky v herních konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X.

Zatím je k dispozici jen minimum informací a ředitelka AMD - Lisa Su prozradila, že se určitě dočkáme uvedení ještě tento rok. Dle finančního ředitele AMD dojde k uvedení nové grafiky dříve, než přijdou next-gen herní konzole. Big Navi by měla přinést výkon srovnatelný či vyšší se současným hi-endem Nvidie.

Vzhledem k tomu, že PS5 i XSX jsou nachystané na konec roku ještě před hlavní sváteční sezónou, okno k uvedení se trochu upřesnilo a nové grafiky od AMD lze očekávat přibližně v období září nebo října.

Zatím není jasné, jak velké produktové nabídky se dočkáme. Podobně jako v minulosti nejspíš nejdříve dorazí výkonnější modely a později pak i střední a nižší třída.

Nvidia rovněž stále neodhalila novou generaci desktopových grafických karet (GeForce RTX 3000), ale už představila serverové řešení s architekturou Ampere, která bude společná i pro desktopové modely.

Diskuze (8) Další článek: Crew Dragon kotví u ISS. Jak to bude dál s ruskými lety?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,