Technologie | AMD | Grafické karty

Výkonná grafika AMD „Big Navi“ s novou architekturou dorazí přibližně v září nebo říjnu

Výkonná grafika AMD „Big Navi“ s novou architekturou dorazí přibližně v září nebo říjnu

AMD již nějakou dobu připravuje novou výkonnou grafickou kartu přezdívanou jako „Big Navi“, která bude postavená na nové architektuře RDNA 2, podobně jako třeba integrované grafiky v herních konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X.

Zatím je k dispozici jen minimum informací a ředitelka AMD - Lisa Su prozradila, že se určitě dočkáme uvedení ještě tento rok. Dle finančního ředitele AMD dojde k uvedení nové grafiky dříve, než přijdou next-gen herní konzole. Big Navi by měla přinést výkon srovnatelný či vyšší se současným hi-endem Nvidie.

Vzhledem k tomu, že PS5 i XSX jsou nachystané na konec roku ještě před hlavní sváteční sezónou, okno k uvedení se trochu upřesnilo a nové grafiky od AMD lze očekávat přibližně v období září nebo října.

Zatím není jasné, jak velké produktové nabídky se dočkáme. Podobně jako v minulosti nejspíš nejdříve dorazí výkonnější modely a později pak i střední a nižší třída.

Nvidia rovněž stále neodhalila novou generaci desktopových grafických karet (GeForce RTX 3000), ale už představila serverové řešení s architekturou Ampere, která bude společná i pro desktopové modely.

Diskuze (8) Další článek: Crew Dragon kotví u ISS. Jak to bude dál s ruskými lety?

Témata článku: Technologie, Hardware, Nvidia, AMD, Grafické karty, Počítače, Architektura, GeForce RTX 3000, Xbox Series X, Uvedení, Lisa Su, Big Navi, Nová architektura, Říjen, Nová grafika, Grafika25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět