Výkon loňského procesoru Ryzen 7 1800X během roku citelně povyrostl. Díky optimalizacím

AMD Ryzen první generace je na trhu již rok. Jak se změnil výkon této platformy poté, co na něj vyšla spoustu záplat a vylepšení? Většina lidí by asi očekávala, že to výkon může zvednout maximálně o jednotky procent. Aktuální testy ale ukazují, že rozdíl je více než desetiprocentní.

Redakce Extremetech po roce opět změřila výkon procesoru Ryzen 7 1800X a použila k tomu poslední bios na základní desku a hlavně plně aktuální Windows 10. Výsledky jsou překvapující.

Pokud se totiž podíváme například na výsledek z programu Maxwell Render 4, narostl výkon procesoru o slušných 13,5 %. V benchmarku Handbrake 1.01 došlo ještě k vyššímu nárůstu výkonu, a to o 14,5 %. Toto je velmi důležité zjištění, protože všechny recenze a testy z minulého roku už neodrážejí aktuální situaci.

Je to dobrá zpráva především pro všechny majitele těchto procesorů, kterým roste výkon pod rukama, aniž by s procesorem museli něco dělat, nebo ho třeba přetaktovat.

Diskuze (19) Další článek: Co jsme našli v jarní aktualizaci Windows 10 April 2018 Update

Témata článku: Hardware, Ryzen, AMD, Procesory, AMD Zen, AMD Ryzen, Handbrake, Výkon, Vysoký nárůst, Test, Procesor, Dobrá zpráva, Optimalizace, Minulý rok, Poslední bios, Výkon procesoru, První generace, Základní deska

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů