Výhledy AS/400

Po ohlášení nových modelů a vylepšeného systému jsme se mohli zeptat Iana Jarmana, který pracuje přímo v centru výzkumu AS/400, Rochesteru v Minnesotě.
Po ohlášení nových modelů a vylepšeného systému jsme se mohli zeptat Iana Jarmana, který pracuje přímo v centru výzkumu AS/400, Rochesteru v Minnesotě.

Živě: Jaký výsledek měla marketingová kampaň na prodej AS/400 v České republice a v dalších zemích?

Ian Jarman: Vzhledem k tomu, že nemám přesná čísla, nemohu vám dát uspokojivou odpověď. Nicméně, dle informací od kolegů z ČR mohu říci, že se zvýšila nejen povědomost o těchto systémech, ale i jejich prodejnost. Především v prvním roce kampaně se zvýšila prodejnost těchto systémů o více než 20%.

Živě: Jak ovlivnil prodej AS/400 prodej srovnatelných systémů RS/6000?

Ian Jarman: To se asi opět liší případ od případu a země od země. Pokud se ptáte konkrétně na Českou republiku, podle mých informací ani silná marketingová kampaň na systémy AS/400, která zde proběhla neměla negativní vliv na prodej systémů RS/6000. Je tomu především proto, že oba systémy jsou přece jen zaměřeny na poněkud rozdílnou cílovou skupinu. Pokud chcete znát konkrétní údaje, pak vám musím doporučit položit tuto otázku přímo lidem z IBM ČR. Navíc máme v IBM, podobně jako v ostatních velkých firmách, politiku nezveřejňovat informace o číslech, které nám dělají jednotlivé komodity. Omlouvám se, ale máme pro to opravdu velmi přísná pravidla.

Živě: Můžete alespoň prozradit, zda byl prodej systémů AS/400 silný?

Ian Jarman: To mohu, konečně, slyšeli jste to již na včerejší prezentaci, kterou vedl Tom Jarosh. AS/400 si v Evropě vede velmi dobře. A bývalé východoevropské země, kterým některé systémy a řešení prostě chybí, jsou pro nás opravdu velmi zajímavé. Konečně, systémy AS/400 a řešení okolo tohoto systémy by měly být zajímavé i pro vás.

Živě: Jak bude pokračovat vývoj a podpora AS/400 v budoucnu?

Ian Jarman: IBM investuje do všech našich čtyřech základních řad serverů -- do unixové řady RS/6000, do AS/400, do PC-serverů Netfinity a do mainframů S/390. S potěšením musím konstatovat, že AS/400 je i z dlouhodobého hlediska velmi stabilní platformou, nejen co se týče spolehlivosti, ale též co do podpory a dalšího vývoje ze strany IBM. Současné ohlášení, jehož jste byl právě svědkem, je toho důkazem.

Po pravdě řečeno, investice, které dáváme do vývoje, plynou z prodeje, který v jednotlivých platformách realizujeme. AS/400 si dnes vede dobře a pokračuje v tom už dlouho. Proto také pokračujeme v investicích do dalšího vývoje.

Váš názor Další článek: Microsoft jako namazaný stroj, má další čtvrtletí obrovského růstu i zisku

Témata článku: Nema, Zajímavá informace, Zajímavé číslo, Zajímavý případ, Výhled, Nemo, Minnesota, Silný vliv


Určitě si přečtěte

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

Jak dopadl velký den Applu s náloží novinek: Sledujte, co letos připravil

** Apple večer představil novinky ** Ukáže nové operační systémy, ale čekala se i nová zařízení ** Začíná vývojářská konference Applu WWDC 2018

Karel Javůrek | 86

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 30

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

Blíží se Juno. Jeden z nejhezčích Linuxů pro normální lidi

** Ubuntu a Fedora patří k nejpopulárnějším linuxovým OS pro desktop ** A pak je tu zástup dalších nebo jejich odvozenin ** Jedním z nich je Elementary OS, který se brzy dočká novinek

Jakub Čížek | 71

Velká jarní aktualizace Windows 10: Co přináší April 2018 Update

Velká jarní aktualizace Windows 10: Co přináší April 2018 Update

** Po necelém půl roce je tu další aktualizace Windows ** Přináší časovou osu nebo sdílení souborů jako na mobilu ** A také Application Guard, který umí virtualizovat Edge

Jakub Čížek | 143


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?