Výhledy AS/400

Po ohlášení nových modelů a vylepšeného systému jsme se mohli zeptat Iana Jarmana, který pracuje přímo v centru výzkumu AS/400, Rochesteru v Minnesotě.
Po ohlášení nových modelů a vylepšeného systému jsme se mohli zeptat Iana Jarmana, který pracuje přímo v centru výzkumu AS/400, Rochesteru v Minnesotě.

Živě: Jaký výsledek měla marketingová kampaň na prodej AS/400 v České republice a v dalších zemích?

Ian Jarman: Vzhledem k tomu, že nemám přesná čísla, nemohu vám dát uspokojivou odpověď. Nicméně, dle informací od kolegů z ČR mohu říci, že se zvýšila nejen povědomost o těchto systémech, ale i jejich prodejnost. Především v prvním roce kampaně se zvýšila prodejnost těchto systémů o více než 20%.

Živě: Jak ovlivnil prodej AS/400 prodej srovnatelných systémů RS/6000?

Ian Jarman: To se asi opět liší případ od případu a země od země. Pokud se ptáte konkrétně na Českou republiku, podle mých informací ani silná marketingová kampaň na systémy AS/400, která zde proběhla neměla negativní vliv na prodej systémů RS/6000. Je tomu především proto, že oba systémy jsou přece jen zaměřeny na poněkud rozdílnou cílovou skupinu. Pokud chcete znát konkrétní údaje, pak vám musím doporučit položit tuto otázku přímo lidem z IBM ČR. Navíc máme v IBM, podobně jako v ostatních velkých firmách, politiku nezveřejňovat informace o číslech, které nám dělají jednotlivé komodity. Omlouvám se, ale máme pro to opravdu velmi přísná pravidla.

Živě: Můžete alespoň prozradit, zda byl prodej systémů AS/400 silný?

Ian Jarman: To mohu, konečně, slyšeli jste to již na včerejší prezentaci, kterou vedl Tom Jarosh. AS/400 si v Evropě vede velmi dobře. A bývalé východoevropské země, kterým některé systémy a řešení prostě chybí, jsou pro nás opravdu velmi zajímavé. Konečně, systémy AS/400 a řešení okolo tohoto systémy by měly být zajímavé i pro vás.

Živě: Jak bude pokračovat vývoj a podpora AS/400 v budoucnu?

Ian Jarman: IBM investuje do všech našich čtyřech základních řad serverů -- do unixové řady RS/6000, do AS/400, do PC-serverů Netfinity a do mainframů S/390. S potěšením musím konstatovat, že AS/400 je i z dlouhodobého hlediska velmi stabilní platformou, nejen co se týče spolehlivosti, ale též co do podpory a dalšího vývoje ze strany IBM. Současné ohlášení, jehož jste byl právě svědkem, je toho důkazem.

Po pravdě řečeno, investice, které dáváme do vývoje, plynou z prodeje, který v jednotlivých platformách realizujeme. AS/400 si dnes vede dobře a pokračuje v tom už dlouho. Proto také pokračujeme v investicích do dalšího vývoje.

Váš názor Další článek: Microsoft jako namazaný stroj, má další čtvrtletí obrovského růstu i zisku

Témata článku: Nema, Silný vliv, Minnesota, Zajímavá informace, Zajímavé číslo, Výhled, Zajímavý případ, Nemo


Určitě si přečtěte

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co se dá najít na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co se dá najít na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

ELONOVINKY: Tesla brzy začne prodávat solární tašky. Budou drahé, ale pěkné

ELONOVINKY: Tesla brzy začne prodávat solární tašky. Budou drahé, ale pěkné

** Tesla začne prodávat solární střešní tašky, které představila před dvěma lety ** Výroba začne v první polovině příštího roku ** Tašky budou odolné, dostanou doživotní záruku a na přání i vyhřívání

Petr Melechin, Karel Dlabač | 24Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů