Windows 10 | Tmavý režim

Vyhledávání ve Windows 10 už vás v noci neoslepí. Respektuje tmavý režim

Vyhledávání ve Windows 10 už vás v noci neoslepí. Respektuje tmavý režim

Nekonzistence týkající se vzhledu už byly Windows vytknuty mnohokrát. Problémy nelze nevidět také v souvislosti s tmavým režimem, na který řada částí systému nebo programů nereaguje. (Včetně těch domácích.) Microsoft činí aspoň malý krok ke zlepšení situace.

Přestože uvedl na trh Windows 11, rozhodl se věnovat trochu času Windows 10 a konkrétně do tmavého kabátu oblékl výsledky vyhledávání. Donedávna to bylo tak, že pokud jste nastavili tmavý režim systémového prostředí, nabídka pro vyhledávání měla tmavou podobu. Ale jen do chvíle, než jste začali psát.

Díky zásahu výrobce vás už tedy výsledky vyhledávání svým bílým podkladem neoslepí. Že vám to zní povědomě? Microsoft přesně takovou úpravu podoby vyhledávání testoval od loňského září. Změna byla aktivována vzdáleně bez nutnosti instalovat aktualizaci.

Tmavé vyhledávání pro všechny

Zdá se, že se scénář opakuje s tím rozdílem, že teď se tmavého režimu ve vyhledávání dočkali všichni, tj. nikoli jen lidé zapojení do programu Windows Insider. Tmavý podklad vidím na svém počítači s Windows 10 verze 21H2, který ovšem je zapojený do testování v rámci kanálu Release Preview.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Stejného výsledku jsem nicméně dosáhl i v rychlé zkušební instalaci Windows 10 verze 21H1 do virtuálního počítače. Šlo o variantu „RTM“, nepřihlášenou k testování. Nepropojil jsem ji ani s online účtem Microsoft. Následně jsem v novém virtuálním počítači nainstaloval stejnou verzi, jen jsem zařízení nepřipojil k internetu. V tomto případě se výsledky vyhledávání naopak zobrazily na bílém pozadí.

Podle Windows Latest se zdá, že tmavé pozadí Microsoft nabízí ve Windows 10 verze 2004 a novějších. Distribuce je prý řízená, takže se úprava ještě nestihla projevit v každé instalaci. Nezaznamenal jsem, že by Microsoft o modifikaci Desítek někde veřejně mluvil. Tmavé vyhledávání se na některých zařízeních přesto evidentně objevuje.

Zdroje: Windows Insider Blog | Windows Latest

Diskuze (4) Další článek: Továrna v Kalifornii dokáže vyrobit přes 180 tun laboratorně vypěstovaného masa ročně

Témata článku: Microsoft, Internet, Windows 10, Windows Insider, Tmavý režim, Verze, Výsledek vyhledávání, Windows Insider Blog, Desítka, Režim, Vyhledávání, Release Preview, Windows Latest, PočítačLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály