Google | Vyhledávače

Vyhledávač Googlu přestane v předních pozicích ukazovat víc než dva odkazy od stejné stránky  

Foto: Google
Vyhledávač Googlu přestane v předních pozicích ukazovat víc než dva odkazy od stejné stránky   | Foto: Google

Google se rozhodl, že chce, aby jeho vyhledávač poskytoval diverzifikovanější výsledky a přichází s aktualizací, po které se do předních pozic nedostanou víc jak dva odkazy od stejné stránky. 

Google to oznámil na Twitteru, kde píše, že po této vlastnosti byla poptávka od uživatelů. Cílem je, aby lidé měli na výběr z většího množství stránek a při vyhledávání hotelů se například neobjevilo jen pět odkazů na Booking.com. 

Počet je nově omezen na dva odkazy, ale je možné, že v některých případech stále uvidíte i více než toto množství. Google uvedl, že se tak stane pokud algoritmus vyhodnotí, že je to pro vaše vyhledávání ten nejrelevantnější výsledek. 

Novinka je zaměřená na domény, tudíž subdomény nebude Google vnímat jako odlišné stránky a budou spadat pod limit dva odkazy.

Je možné, že změny zatím neuvidíte, přední mluvčí Google Search Danny Sullivan zmínil, že aktualizace ještě není dokonalá. Slíbil ale, firma bude na úpravě odkazů i nadále pracovat. 

Diskuze (5) Další článek: Ke grafikám GTX 10xx a RTX 20xx přidává Nvidia hry zdarma

Témata článku: Google, Aktualizace, Vyhledávače, Twitter, Stránka, Danny Sullivan, Přední pozice, Odkaz, Pozice, Stejná stránka, Vyhledávač


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 138

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů