Microsoft | Windows 10 | Bing

Vyhledávač Bing to nevzdává – opět se objevil na zamykací obrazovce Windows 10

Vyhledávač Bing to nevzdává – opět se objevil na zamykací obrazovce Windows 10

Počátkem července jsme informovali o tom, že Microsoft umístil v testovacím sestavení Windows 10 20H1 build 18932 na zamykací systémovou obrazovku pole svého vyhledávače Bing. V dalších buildech však vyhledávací pole zmizelo a zdálo se, že experimenty v tomto směru skončily.

Na začátku září se však tato myšlenka vrací zpátky do hry. Vyhledávací pole Bingu se totiž objevilo na zamykací obrazovce Windows 10 v testovacím sestavení 18970. Informuje o tom server Windows Report, který odkazuje na snímek obrazovky, publikovaný na sociální síti Twitter.

Bing ve Windows 10?

Jako jeden z prvních zveřejnil 1. září obrázek s vyhledávačem, situovaným v levém dolním rohu zamykací obrazovky, uživatel vystupující na Twitteru pod přezdívkou Albacore. Snímek doplnil stručným komentářem: „Microsoft experimentuje s jiným rozvržením obrazovky. Toto je screenshot z buildu 18970.“ a upozornil, že s obsahem obrazovky nijak nemanipuloval.

Klepněte pro větší obrázek 
Vyhledávací pole Bingu se objevilo na zamykací obrazovce Windows 10

Vyhledávací pole přitom na Bing přímo neodkazuje – jde o bílý obdélník pro zadávání textu, nabízející vyhledávání na webu. Autor snímku bohužel neukázal, zda a případně jakým způsobem funguje zobrazování výsledků.

O novém způsobu integrace vyhledávače není v tuto chvíli známo mnoho podrobností. Protože se jedná o testovací verzi, nemůžeme ani očekávat, že by se k němu jakkoli vyjádřil samotný Microsoft. Zůstává tak otázkou, zda se výsledky vyhledávání mají zobrazovat přímo na zamykací obrazovce, nebo jestli se uživatel následně bude muset přihlásit.

Microsoft tlačí svůj vyhledávač

Nutno podotknout, že tato implementace Bingu vyvolala v komunitě především negativní odezvu. Někteří uživatelé se ptají prostě „proč?“, další kritizují designové zakomponování, nicméně v tomto případě je nutné brát v úvahu, že jde o testovací verzi a finální provedení se po grafické stránce může lišit. Část komentujících je přesvědčena, že nejde o vlastnost, ale nějakou chybu.

Vyhledávač Bing představil v roce 2009 tehdejší generální ředitel Microsoftu Steve Ballmer. Již více než deset let tedy bojuje o své místo na slunci a ačkoli mu nelze upřít jisté výhody, za dominujícím Googlem stále výrazně zaostává. Dle statistik vyhledávačů StatCounter je jedničkou Google s 92,37% podílem, Bing je sice druhý, ovšem se značným odstupem – z pomyslného koláče ukousl jen 2,63 %.

Diskuze (9) Další článek: Malware těžící kryptoměny potřebuje vyšší výkon. Zamířil z chytrých krabiček na servery

Témata článku: Google, Microsoft, Operační systémy, Windows 10, Windows Insider, Bing, Uživatelé, Bingo, Vyhledávač, Obrazovka, Testovací verze, StatCounter, Windows Report, Steve Ballmer


Určitě si přečtěte

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

** Otestovali jsme TP-Link Archer AX10, nejdostupnější router s Wi-Fi 6 ** Šetřilo se, ale zatím ty ústupky tolik nebolí ** Pro domácí síťování pohodlná volba, do firmy ale chcete něco lepšího

Tomáš Holčík | 43

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 52

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky