Vyhledávač Bing to nevzdává – opět se objevil na zamykací obrazovce Windows 10

Vyhledávač Bing to nevzdává – opět se objevil na zamykací obrazovce Windows 10

Počátkem července jsme informovali o tom, že Microsoft umístil v testovacím sestavení Windows 10 20H1 build 18932 na zamykací systémovou obrazovku pole svého vyhledávače Bing. V dalších buildech však vyhledávací pole zmizelo a zdálo se, že experimenty v tomto směru skončily.

Na začátku září se však tato myšlenka vrací zpátky do hry. Vyhledávací pole Bingu se totiž objevilo na zamykací obrazovce Windows 10 v testovacím sestavení 18970. Informuje o tom server Windows Report, který odkazuje na snímek obrazovky, publikovaný na sociální síti Twitter.

Bing ve Windows 10?

Jako jeden z prvních zveřejnil 1. září obrázek s vyhledávačem, situovaným v levém dolním rohu zamykací obrazovky, uživatel vystupující na Twitteru pod přezdívkou Albacore. Snímek doplnil stručným komentářem: „Microsoft experimentuje s jiným rozvržením obrazovky. Toto je screenshot z buildu 18970.“ a upozornil, že s obsahem obrazovky nijak nemanipuloval.

Klepněte pro větší obrázek 
Vyhledávací pole Bingu se objevilo na zamykací obrazovce Windows 10

Vyhledávací pole přitom na Bing přímo neodkazuje – jde o bílý obdélník pro zadávání textu, nabízející vyhledávání na webu. Autor snímku bohužel neukázal, zda a případně jakým způsobem funguje zobrazování výsledků.

O novém způsobu integrace vyhledávače není v tuto chvíli známo mnoho podrobností. Protože se jedná o testovací verzi, nemůžeme ani očekávat, že by se k němu jakkoli vyjádřil samotný Microsoft. Zůstává tak otázkou, zda se výsledky vyhledávání mají zobrazovat přímo na zamykací obrazovce, nebo jestli se uživatel následně bude muset přihlásit.

Microsoft tlačí svůj vyhledávač

Nutno podotknout, že tato implementace Bingu vyvolala v komunitě především negativní odezvu. Někteří uživatelé se ptají prostě „proč?“, další kritizují designové zakomponování, nicméně v tomto případě je nutné brát v úvahu, že jde o testovací verzi a finální provedení se po grafické stránce může lišit. Část komentujících je přesvědčena, že nejde o vlastnost, ale nějakou chybu.

Vyhledávač Bing představil v roce 2009 tehdejší generální ředitel Microsoftu Steve Ballmer. Již více než deset let tedy bojuje o své místo na slunci a ačkoli mu nelze upřít jisté výhody, za dominujícím Googlem stále výrazně zaostává. Dle statistik vyhledávačů StatCounter je jedničkou Google s 92,37% podílem, Bing je sice druhý, ovšem se značným odstupem – z pomyslného koláče ukousl jen 2,63 %.

Diskuze (9) Další článek: Malware těžící kryptoměny potřebuje vyšší výkon. Zamířil z chytrých krabiček na servery

Témata článku: Microsoft, Google, Windows 10, Operační systémy, Windows Insider, Bing, StatCounter, Steve Ballmer, Vyhledávač Bing, Bingo, Windows +, Testovací verze, Uživatelé, Vyhledávač, Obrazovka, Win +, Windows Report


Určitě si přečtěte

Chytré hodinky Honor a Huawei se zbavily největší brzdy. Naučily se instalovat aplikace
Filip Kůžel
HonorHodinkyMobilní aplikace
Windows 10 vylepšují správu aktualizací ovladačů hardwarových komponent počítače
Karel Kilián
OvladačeWindows UpdateWindows 10
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10