Microsoft | Vyhledávače | Bing

Vyhledávač Bing mění název na Microsoft Bing, do vínku dostává modernizované logo

V naších končinách nepříliš populární vyhledávač Bing dostal nové jméno a aktualizované logo. Nečekejte však žádnou revoluci – do názvu přibylo slovo Microsoft a nové logo lze ve srovnání s tím dosavadním označit maximálně za facelift.

Novinky oznámil Microsoft na blogu s tím, že provedené změny mají odrážet „pokračující integraci našich zkušeností s vyhledáváním v celé rodině produktů této značky“. Na vyhledávač lze narazit například v rámci webového prohlížeče Edge, uvnitř aplikací Microsoft 365, v rychlém vyhledávání na hlavním panelu Windows či ve hře MS Flight Simulator 2020.

Bing. Microsoft Bing

Nové logo vyhledávače ve srovnání s původním lépe koresponduje s aktuálním designovým jazykem, který Microsoft používá pro ikony svých produktů. Kromě viditelného zaoblení a vzhledu ve stylu stuhy v něm hrají zásadní roli barevné přechody.

Microsoft v posledních měsících experimentoval s logem svého vyhledávače, přičemž některé verze se dočasně objevily i v jeho rámci. Firma již používá nové logo na sociální síti Twitter, ale pokud si otevřete úvodní stránku Bingu, najdete v levém horním rohu vedle názvu logo společnosti Microsoft.

Proti tomu na blogu je k vidění stále původní logo Bingu. V tuto chvíli není zřejmé, zda bude na tomto místě nahrazeno novým, nebo jestli vše zůstane při starém, nicméně lze předpokládat, že Microsoft nasadí modernizovanou verzi i sem.

Body za vyhledávání

Stále větší váha je přikládána názvu firmy, který byl přidán k mnoha produktům. Zmínit můžeme například Windows Store, jež byl v září roku 2017 přejmenován na Microsoft Store, či Office 365, který je od 21. dubna tohoto roku označován jako Microsoft 365.

Firma také postupně vylepšuje svůj samostatný produkt Microsoft Search, který spravuje výsledky vyhledávání napříč Windows, Office a dalšími produkty. MS Search se také objevuje v rámci Bingu a poskytuje tak organizacím intranetové vyhledávání dokumentů.

Viceprezident Jordi Ribas dále uvádí, že Microsoft rozšiřuje svůj systém odměn Give with Bing do dalších zemí. Jde o rozšíření programu Microsoft Rewards, který umožňuje uživatelům získávat body při používání vybraných produktů a vyměňovat je například za dárkové karty nebo vstupy. Uživatelé také mohou darovat své získané body neziskovým organizacím.

Diskuze (16) Další článek: První snímek čipu pro grafiky Radeon RX 6000 naznačuje, že by AMD mělo soupeřit s nejvýkonnějšími modely od Nvidie

Témata článku: Microsoft, Windows, Internet, Vyhledávače, Microsoft Store, Twitter, Bing, Název, MS Search, MS Flight Simulator, Vyhledávač, Logo, Bingo, Microsoft Search, Vyhledávání, Produkt, Vyhledávač Bing, Windows Store


Určitě si přečtěte

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 135

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk