Web | Bezpečnost | Vyhledávače | Malware | Viry

Vyhledání těchto celebrit si rozmyslete. Podle McAfee se s nimi pojí nejvíce virů

Vyhledání těchto celebrit si rozmyslete. Podle McAfee se s nimi pojí nejvíce virů

Do seznamu nejvyhledávanějších výrazů na internetu se dlouhá léta pravidelně dostávají jména celebrit. Zatímco v Česku patří mezi tyto lidi Jiří Kajínek, Kazma alis Kamil Bartošek nebo Ivan Bartoš, ve světě to jsou například vévodkyně Meghan Markleová nebo ze sexuálního obtěžování obviněný herec Kevin Spacey. A právě s vyhledáváním celebrit se pojí obrovské množství rizik, upozorňuje výrobce antivirů McAfee.

Zvýšeného zájmu veřejnosti o určité celebrity totiž využívají útočníci a vytváří proto škodlivé weby s nebezpečným obsahem. Díky dobré optimalizaci pro vyhledávače se však mohou vyskytnout i poměrně vysoko ve výsledcích hledání. Cílem takových webů je infikace počítače návštěvníka malwarem, technická provedení se mohou lišit, využívá se různých děr v prohlížečích nebo v systému, případně nepozornosti uživatele.

Klepněte pro větší obrázek

Zpravidla platí, že čím vyhledávanější celebrita, tím větší riziko, že některý z výsledků vyhledávání bude infikovaný. U českých veřejně známých jmen takové nebezpečí nehrozí, ale u světových je na místě zvýšená pozornost.

McAfee proto každoročně sestavuje žebříček celebrit, které jsou z tohoto hlediska nejnebezpečnější - pojí se s nimi největší množství infikovaných odkazů. Letos byl žebříček sestaven ve dvou verzích pro Británii a USA.

Z výsledků šetření vyplývá, že největší šanci, že se člověk v Británii nakazí virem, má při vyhledání americké celebrity Kim Kardashianové. Následuje modelka Naomi Campbellová a další členka slavné rodiny Kourtney Kardashianové. Čtvrtou je zpěvačka Adele.

V USA je nejrizikovější vyhledání herečky Ruby Rose. Následují herečky Kristin Cavallariová, Marion Cotillardová a Lynda Carterová.

„V našem extrémně propojeném světě je pro konzumenty důležité, aby přemýšleli než na něco kliknou a měli jistotu, že prohlížejí bezpečný obsah a jsou ochráněni před kybernetickými hrozbami, které jim mohou infikovat zařízení nebo ukrást identitu,“ komentuje firma zjištěné poznatky. Zároveň zveřejnila sérii doporučení, jak může člověk zůstat při vyhledávání na internetu v bezpečí.

Diskuze (3) Další článek: Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Témata článku: Web, Bezpečnost, USA, Vyhledávače, Malware, Viry, Velká Británie, McAfee, Vyhledání, Propojený svět, Celebrita, Nejvyhledávanější výraz, Nebezpečný obsah, Škodlivý web, M/s, Obrovské množství, Zvýšený zájem, Největší šance, Česká republika, Bezpečný obsah, Campbell, Virus, Kevin Spacey, Meghan Markle, Meghan Markl


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu