Web | Bezpečnost | Vyhledávače | Malware | Viry

Vyhledání těchto celebrit si rozmyslete. Podle McAfee se s nimi pojí nejvíce virů

Vyhledání těchto celebrit si rozmyslete. Podle McAfee se s nimi pojí nejvíce virů

Do seznamu nejvyhledávanějších výrazů na internetu se dlouhá léta pravidelně dostávají jména celebrit. Zatímco v Česku patří mezi tyto lidi Jiří Kajínek, Kazma alis Kamil Bartošek nebo Ivan Bartoš, ve světě to jsou například vévodkyně Meghan Markleová nebo ze sexuálního obtěžování obviněný herec Kevin Spacey. A právě s vyhledáváním celebrit se pojí obrovské množství rizik, upozorňuje výrobce antivirů McAfee.

Zvýšeného zájmu veřejnosti o určité celebrity totiž využívají útočníci a vytváří proto škodlivé weby s nebezpečným obsahem. Díky dobré optimalizaci pro vyhledávače se však mohou vyskytnout i poměrně vysoko ve výsledcích hledání. Cílem takových webů je infikace počítače návštěvníka malwarem, technická provedení se mohou lišit, využívá se různých děr v prohlížečích nebo v systému, případně nepozornosti uživatele.

Klepněte pro větší obrázek

Zpravidla platí, že čím vyhledávanější celebrita, tím větší riziko, že některý z výsledků vyhledávání bude infikovaný. U českých veřejně známých jmen takové nebezpečí nehrozí, ale u světových je na místě zvýšená pozornost.

McAfee proto každoročně sestavuje žebříček celebrit, které jsou z tohoto hlediska nejnebezpečnější - pojí se s nimi největší množství infikovaných odkazů. Letos byl žebříček sestaven ve dvou verzích pro Británii a USA.

Z výsledků šetření vyplývá, že největší šanci, že se člověk v Británii nakazí virem, má při vyhledání americké celebrity Kim Kardashianové. Následuje modelka Naomi Campbellová a další členka slavné rodiny Kourtney Kardashianové. Čtvrtou je zpěvačka Adele.

V USA je nejrizikovější vyhledání herečky Ruby Rose. Následují herečky Kristin Cavallariová, Marion Cotillardová a Lynda Carterová.

„V našem extrémně propojeném světě je pro konzumenty důležité, aby přemýšleli než na něco kliknou a měli jistotu, že prohlížejí bezpečný obsah a jsou ochráněni před kybernetickými hrozbami, které jim mohou infikovat zařízení nebo ukrást identitu,“ komentuje firma zjištěné poznatky. Zároveň zveřejnila sérii doporučení, jak může člověk zůstat při vyhledávání na internetu v bezpečí.

Diskuze (3) Další článek: Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Témata článku: Web, Bezpečnost, Vyhledávače, USA, Malware, Velká Británie, Viry, McAfee, Vyhledání, Adele, Ivan Bartoš, Vyhledávání, Sexuální obtěžování, Obrovské množství, Největší množství, Campbell, Nebezpečný obsah, Bezpečný obsah, Největší šance, Dobrá optimalizace, Propojený svět, M/s, Škodlivý web, Nejvyhledávanější výraz, Meghan Markl


Určitě si přečtěte

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

10 nejtragičtějších leteckých nehod od roku 2000. Jedna je stále záhadou

** Letecká doprava patří k nejbezpečnějším způsobům cestování ** Čerstvá aféra s Boeingy Max důvěru v bezpečnost létání narušila ** Připomeňme si největší nedávné letecké nehody. Každá ale přispěje k bezpečnosti dalších letů

Karel Kilián | 29

Jak je na tom baterie ve vašem notebooku? Otestujte si ji!

Jak je na tom baterie ve vašem notebooku? Otestujte si ji!

** Životnost akumulátorů není neomezená a jednoho dne přijde konec ** Otestovat stav baterie můžete pomocí celé řady nástrojů ** Případné problémy díky nim odhalíte dřív než bude pozdě

Karel Kilián | 20

Neuronová síť WaveNet už mluví i slovensky. Google se bojí falšování reality

Neuronová síť WaveNet už mluví i slovensky. Google se bojí falšování reality

** Brzy nerozpoznáme hlasovou syntézu od skutečnosti ** Ruku v ruce s tím se objeví i pokusy o manipulaci reality ** Google před tím nyní varuje

Jakub Čížek | 18