Vyhlášení výsledků velké letní soutěže o počítač a další ceny

Po dva měsíce – květen a červen – jste na Živě mohli soutěžit o hodnotný počítač a dvě další pěkné ceny. Dnešek je dnem, kdy se tři vylosovaní šťastlivci dozví o svých výhrách.

O co se soutěžilo a jak soutěž probíhala

Hlavní cenou je počítač s procesorem Athlon XP 2400+, 512 MB RAM, 80GB pevným diskem, DVD-ROM, CD-RW mechanikou, 17“ LCD displejem a reproduktorovou soustavou 5.1.

Druhá cena je CD/MP3 přehrávač iRiver iMP-350 a třetí cenou je bezdrátová optická myš Logitech MX700.

Váš zájem o soutěž byl značný, během prvních dnů přicházely stovky odpovědí každý den. Celkem se soutěže zúčastnilo téměř 5000 čtenářů.

V průběhu soutěže se množily dotazy, k čemu nám jsou kontaktní údaje (zejména přesná adresa), které bylo potřeba vyplnit. Jak jsme již uvedli – žádný z těchto údajů nebude poskytnut třetím stranám. V příštích soutěžích ale pravděpodobně půjdeme po stopách sesterského magazínu MobilMania.cz, který ve svých soutěžích vyžaduje pouze jméno a kontaktní emailovou adresu.

Z výše uvedených téměř 5000 odpovědí bylo 1645 správných.

Odpověď na první otázku „Jaké datum má nejstarší článek v našem archivu?“ bylo možné zjistit velice rychle. Stačilo nalistovat poslední stránku v našem archivu (přístupná jedním kliknutím z hlavní stránky) a hned jste věděli, že správná odpověď je 1.1.1996.

Podobně jednoduchá byla i druhá otázka: „Kolik článků zpravidla vychází na našem serveru každý všední den?“ Živě se snažíme dělat s maximálním nasazením a tak i o prázdninách se na našich stránkách můžete setkat s cca 5-6 články denně. Správná odpověď tedy byla, že každý všední den přinášíme zpravidla 4-8 článků.

Na třetí otázku „Jak se na Živě.cz jmenuje domek, ve kterém přinášíme testy hardwaru?“ jste v drtivé většině dokázali najít správnou odpověď. Ten domek nebo rubrika chcete-li, se jmenuje Testcentrum. Na Živě tedy platí: testy hledejte zpravidla v Testcentru, novinky a praktické rady v Uživateli, byznysové zprávy v Byznysu, foto-video novinky a netradiční produkty v Udělátkách a programování ve stejnojmenné rubrice.

Čtvrtá otázka byla chyták, ale i s tou jste se v převážné míře dokázali vypořádat. Otázka zněla: „Znáte další mediální weby z rodiny serverů Computer Press? Které to jsou?“ Mnozí z vás zvolili jako odpověď volbu, která nabízela trojici serverů Vltava.cz, Cybex.cz a Videohall.cz. To je bohužel špatná odpověď. Tyto servery sice patří pod křídla firmy Computer Press (resp. pod dceřinou společnost Internet Shops), ale jsou to internetové obchodní domy, tedy ne mediální servery! Těmi jsou Mobilmania.cz (mobily), Doupě.cz (počítačové hry) a Autorevue.cz (automobily).

Poslední otázka vám dělala největší potíže. Její znění bylo: „Živě.cz je nejnavštěvovanější český magazín o IT. Jaká byla naše denní návštěvnost v průběhu března 2003 měřená pomocí Unique Visitors (UV)?“ Šlo tedy o to zjistit, jaká služba měří návštěvnost pomocí Unique Visitors. Toplist.cz? Ne… Navrcholu? Ne… Měření UV používá oficiální audit českých serverů iAudit.info. Zde již stačilo kliknout na odkaz Download Reports v sekci iAudit MEDIA a podívat se do statistik za příslušný měsíc. Především šlo tedy o zjištění místa, kde se můžete dozvědět více informací. Stopu, která by vás nasměrovala správným směrem bylo možné zachytit i v různých článcích na Živě, které se tématem internetových auditů v minulosti zabývaly (např. zde). Správná odpověď byla 10 100 UV / den. Tato otázka tedy byla pro mnoho z vás konečnou, leč ne nepřekonatelnou bariérou.

Kdo vyhrál?

Dostáváme se do finále. Komu dnes uděláme radost a kdo si odnese naše ceny? Pojďme na to…

  • výhercem hlavní ceny (počítač) se stává pan Zdeněk Hercik, Březí,
  • MP3 přehrávač si odnese pan Stanislav Ociepka, Prostějov,
  • krásnou myšku Logitech získává paní Michaela Mildorfová, Praha.

Všem výhercům blahopřejeme a v průběhu dnešního dne je budeme kontaktovat.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem čtenářům, kteří se soutěže zúčastnili za jejich podnětné názory, a trefné postřehy, kterými odesílané údaje okořenili.

Parnerem soutěže je firma Alzasoft.

Diskuze (15) Další článek: Další problémy pro Epson

Témata článku: Byznys, Programování, Soutěž, Vyhlášení, Let, Krásný měsíc, Přesná adresa, Druhá otázka, Foto soutěž 2016, Všední den, Poslední otázka, Cena, Domek, Mediální server


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu