Windows 11 | Windows Insider

Výchozí tapeta na ploše už nebude statická. Windows Spotlight stáhne nový obrázek každý den

Microsoft do kanálů Beta a Dev vpustil další testovací vydání Windows 11. Opět zdůrazňuje, že se soustředí primárně na opravy, takže funkčních novinek očekávejte minimum. Nezajímavé ale nejsou. Windows 11 Insider Preview build 22598 nechává Spotlight, aby vybral a stáhl tapetu.

I na pracovní ploše se tedy mohou denně zobrazovat nové a výběrové tapety. To stejné roky umí zamykací obrazovka. Na plochu se tapety ze serverů Microsoftu mohly automaticky stahovat už dřív, ale přes dedikovanou aplikaci Bing Wallpaper. Podle Microsoftu se Spotlight nastaví jako výchozí možnost:

  1. v nových čistých instalacích Windows,
  2. při upgradu tam, kde na ploše zůstala výchozí tapeta.

Dosud plochu v továrním stavu často zdobily tapety se soudobým logem Windows. V případě Jedenáctek jde spíše o abstraktní a vlnitou kompozici.

Komprese obrázky poškozuje

Zatím je však k testování připuštěno jen malé procento lidí. Na mém počítači Windows Spotlight dostupný je a funguje tak, jak má. Pouze se obávám o kvalitu obrázků. Ty jsou typicky výborné, aspoň v případě Bing Wallpaperu je však degraduje přehnaná komprese.

Microsoft uvádí, že do Spotlightu začíná dodávat rovněž tapety v rozlišení 4K. Kvalitu zhodnotíme časem, horské panorama vypadá poměrně dobře, zato snímek s pláží, který se ukázal jako první, neoslní. Komprese si nelze nevšimnout ani na dalších pár snímcích, které jsme prošel.

Pokud vám totiž tapeta nevyhovuje, můžete zvolit jiný obrázek. Dále stojí za vypíchnutí pouze to, že popisek nad symbolem reproduktoru prozradí, že používáte prostorový zvuk.

Čerstvé obrazy ISO

Při příležitosti vydání nového sestavení Microsoft na webu volně ke stažení nabízí také aktualizované instalační obrazy Windows 11 Insider Preview. Tedy, abyste je mohli stáhnout, musíte mít účet Microsoft zapojený do programu Windows Insider.

Zdroje: Windows Insider Blog

Diskuze (11) Další článek: Jak jsme stavěli Titanic, největší Lego současnosti

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 11, Windows Insider, Design, Tapety, Bing Wallpaper, Plocha, Obrázek, Spotlight, ISO, Windows Spotlight, Windows Insider BlogSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Doba pokročila. Češi dostali aplikaci, se kterou mohou partnerovi odsouhlasit sexuální styk

Doba pokročila. Češi dostali aplikaci, se kterou mohou partnerovi odsouhlasit sexuální styk

** Mobilní aplikace XPass chce zatočit se sexuálním násilím ** Uživatelům umožní udělit souhlas k pohlavnímu styku QR kódem ** Kromě toho chce také chránit a edukovat

Martin Miksa
SexMobilní aplikace
 Recenze Mercusys Halo H50G – levný mesh Wi-Fi router pokryje velký prostor za pár korun

Recenze Mercusys Halo H50G – levný mesh Wi-Fi router pokryje velký prostor za pár korun

** Router vás zaujme hlavně nízkou cenou ** Nechybí běžné možnosti, oceníte mobilní aplikaci ** Levné provedení je poznat, ale může dávat smysl

Tomáš Holčík
Wi-FiTesty
Recenze mobilu TCL 30+. Ve finále je to líbivý základ pro nenáročné

Recenze mobilu TCL 30+. Ve finále je to líbivý základ pro nenáročné

** Povedený AMOLED a stereo na výbavu konkurence nestačí ** Výkonově nevyniká, běžnou práci ale zastane ** S agresivnější cenovkou by mohl bodovat

Martin Herodek
Nižší třídaRecenze