Východoevropanům a Skandinávcům se líbí SET

Standard pro bezpečné internetové platby kartami protokol SET (Secure Electronic Transaction) se pevně usidluje v Evropě.
Standard pro bezpečné internetové platby kartami protokol SET (Secure Electronic Transaction) se pevně usidluje v Evropě. Podle údajů společnosti Europay International běží v osmnácti zemích Evropy na dvacet pět pilotních programů umožňujících nakupovat v internetových obchodních domech platební kartou Eurocard-MasterCard/SET. Silný nárůst projektů využívající karet Eurocard-MasterCard byl zaznamenán především v zemích východní Evropy a Skandinávii. Například firma Eurocard OY ve Finsku v poslední době rozšířila využití SET na celou svou klientelu šedesáti tisíc uživatelů karet Eurocard-MasterCard/SET. Ve východní Evropě v současnosti běží dva pilotní projekty v České republice a Maďarsku.

Živě komentuje: SET se postupně vymaňuje s područí pilotních programů a dostává se do reálného provozu. Český pilotní projekt na kterém se účastní KB, I.S.C.Muzo a internetový obchodní dům společnosti INET, končí k 31.12. 1998 a během prvního čtvrtletí roku 1999 hodlá Komerční banka nabídnout tento produkt jako běžný doplněk k platebním kartám Eurocard/MasterCard.

Rozšíření tohoto způsobu platby by napomohlo nejen zvýšení počtu vlastníků karet, ale i zvýšení počtu obchodních míst, kde lze platební kartu tímto způsobem uplatnit. Pro obchodníka znamená vývoj nebo koupě takového systému vydání určitou investici, od které očekává návratnost. Zisk jistě nepřijde okamžitě, protože český Internet teprve roztahuje své sítě a možnosti on-line nakupování vrývají do podvědomí veřejnosti pozvolna. Internetový obchod je investicí do budoucna.

Váš názor Další článek: Souborová hlídka

Témata článku: Internet, Inet, Platební karta, Electronic, Východní Evropa, Evropa, Sta, Stem, Platební údaj, Komerční banka, Zvýšený počet, Set, Běžná platba, Běžný doplněk, Východ, Mastercard, Finsko


Určitě si přečtěte