Již 29. března vychází dubnové číslo časopisu Computer. Najdete jej ve svých oblíbených stáncích a trafikách. Předplatitelé novým číslem již listují, získali jej pohodlně do své schránky již o dva dny dříve.
Chcete být předplatitelem i vy? Nyní máte skvělou šanci, k ročnímu předplatnému za 890 Kč získáte krásně ilustrovanou knihu Star Wars - Poslední z Jediů, hned dvě čísla zcela zdarma proti nákupu na stáncích a dopravu až do vaší schránky. Studenti mohou využít zvýhodněné předplatné za 712 Kč.
Čtenáři papírové i elektronické verze tentokrát získají plné verze programů v celkové hodnotě 1 630 Kč a přístup do C-zóny s bonusovým redakčním materiálem.
- Ashampoo PhotoCommander 15: snadná úprava fotografií
- Zoom Player Max: skvělý přehrávač videí
- SoftOrbis Batch Picture Resizer: rychlá změna rozměrů obrázků
Soutěž s Optomou
V novém Computeru najdete soutěž hned o dvě bezdrátová pecková sluchátka Optoma NuForce BE Free8, každé v hodnotě 5 290 Kč od společnosti Optoma.
Reportáž: veletrh MWC 2018
Mobile World Congress je každoročním svátkem mobilních telefonů. I letos se konal ve španělské Barceloně, kde výrobci ukázali to nejlepší, co aktuálně mají.

Seriál: svět filmových efektů – postup tvorby efektů
Zatímco v prvním díle tohoto seriálu jsme se bavili o obecném postupu tvorby filmových triků a v druhém jsme se věnovali softwaru, který tvůrci používají pro jejich vznik, tentokrát nadešel čas popsat si konkrétní příklady z filmů, které dost možná znáte. V tomto třetím a závěrečném díle série jsem vybral několik trikových sekvencí z roku 2017, abych na nich popsal konkrétní proces vzniku těch nejzajímavějších efektů. A že se bylo na co dívat!

Technologie: Rozdíly mezi technologiemi QLED a OLED
S klasickým LCD TV se budeme ještě několik let setkávat, do těch nejlepších modelů se však dostávají dvě soupeřící technologie: QLED a OLED. Jaké mají klíčové přednosti a nedostatky?

Trendy: Ostrý start Falcon Heavy
SpaceX má za sebou obrovský kus práce, jehož výsledkem je nejsilnější raketa současnosti, která se poklidně vrátí na Zemi a je znovu použitelná. Řeč je o Falconu Heavy.

Technologie: Globální internet SpaceX Starlink
SpaceX vypustilo první dva satelity globální internetové sítě Starlink. Ta má čítat celkem těžko uvěřitelných 7 518 satelitů. Jde o reálnou představu, nebo další z řady šílených Muskových nápadů?
Trendy: Ovládejte telefon hlasem
Počátky strojového rozpoznávání hlasu sahají do 50. let. První produkty přišly v letech 80., ale ani telefony po roce 2000 svým majitelům nerozuměly dostatečně dobře a šlo o funkce dobré spíše do tiskových zpráv, než aby opravdu usnadnily používání.

Technologie: SSD s paměťovými čipy QLC
Na SSD disky s TLC čipy jsme si již zvykli, výrobci však jdou ještě dál: představili paměťové čipy QLC, kde paměťová buňka uchovává hned čtyři bity. Jde o správný krok?

Seriál programování elektroniky: stavba meteostanice s Wi-Fi
Jedním z nejpopulárnějších čipů mezi bastlíři je ESP8266. Je výkonný, levný, malý a umí komunikovat pomocí Wi-Fi. Dnes si to vyzkoušíme.

Reportáž: dohledové centrum sítě Cetin
Nepřátel spolehlivosti datových sítí je spousta: od hlodavců, přes neopatrné dělníky až po bouřky. Rychlé řešení plánovaných i nečekaných situací má v popisu práce dohledové centrum s nepřetržitým provozem.
Trendy: Anonymní kryptoměna Monero
Bitcoin není zdaleka tak anonymní, jak se říká. Monero skrývá vše: odesilatele, příjemce i hodnotu transakce. Jak funguje?
Rozhovor: české projekty využívající vesmírné technologie
Trekové kolo vyrobené z materiálu určeného pro družice nebo systém, který pomáhá zemědělcům v Africe. Zajímavé české startupy mají společného jmenovatele – vesmírné technologie. Právě na nadějné projekty spojené s vesmírem se už dva roky zaměřuje inkubátor ESA BIC Prague. Svoji pobočku nyní otevřel také v Brně.
Časová osa: Nejúspěšnější české hry
Český projekt Kingdome Come rozvířil nedávno vody celého herního průmyslu. Není to poprvé, co tuzemští tvůrci v tomto odvětví dosáhli celosvětového úspěchu. Projděte si nejúspěšnější a nejznámější české hry v přehledné časové ose.
Dále jsme otestovali hned 6 odolných mobilních telefonů, a abyste nezůstali ani na dlouhém výletě bez energie, přidáváme jedinečný test hned 22 powerbank s kapacitou 10 000 mAh. Pro zajímavost, ta nejhorší nabídne ve skutečnosti jen zhruba 70 % udávané kapacity. Proč byste tedy měli kupovat tu horší, když můžete sáhnout po té nejlepší?
Líbí se vám aktuální číslo? Objednejte si jej rychle a pohodlně na iKiosek.cz, zaplaťte kartou a do dvou dnů jej máte doma. S předplatným Computeru na celý rok získáte rovnou dvě čísla zdarma.
Máte připomínky k obsahu Computeru nebo tipy na články, které by vás zajímaly? Diskutujte s námi na Superfóru, Facebooku nebo Google Plus.
V Computeru každý měsíc na 148 stranách přinášíme nejdůležitější informace ze světa počítačů, technologií a internetu. Dva důkladné srovnávací testy odhalí a ocení ty nejlepší produkty na trhu. Praktické tipy a triky vyřeší nejčastější problémy s počítači i telefony. Podrobné návody a tipy vám pomohou využít technologie v každodenním životě.

Časopis za nejvýhodnější cenu získáte na iKiosku. Můžete si vybrat mezi tištěnou a elektronickou verzí. U tištěné verze ušetříte ve srovnání s nákupem na stáncích výrazných 438 Kč a jedno vydání vás vyjde jen na 82,50 Kč.