Časopis Computer

Vychází nový Computer: jak rychlý je v praxi 10Gb/s ethernet?

  • Grafické paměti GDDR5
  • Jaké nebezpečí skrývá chytrá domácnosti
  • Přibalen Speciál Connect!

Mobilní telefony se zlepšují neuvěřitelným tempem. Pokud jsme minulý rok měli výhrady k většině levných androidových telefonů, pak letos je výhrad jen několik. Zkrátka víme, že nenáročný uživatel nemusí utrácet víc, než 4 000 Kč. Ale i v této kategorii lze vybrat skvěle a jen dobře. Abyste nešlápli vedle, nahlédněte do našeho velkého testu.

I druhý test ponechá nemalé tisíce ve vaší peněžence. Pokud chcete počítač pro internet, přehrávání filmů a úpravu dokumentů, vystačíte si s miniaturní verzí, která ušetří prostor i energii. S nejnovější generací procesorů nabízejí tyto počítače naprostý dostatek výkonu, avšak pozor: na trhu je ještě řada počítačů se starší generací procesorů a těm je třeba se vyhnout.

Čtenáři papírové i elektronické verze tentokrát získají plné verze programů v celkové hodnotě 1 600 Kč a přístup do C-zóny s bonusovým redakčním materiálem.

  • Ashampoo Music Studio 2018: správa hudební knihovny
  • Abelssoft SSD Fresh: maximální výkon z SSD
  • Wonderfox DVD Ripper Pro: archivujte svá DVD

Předplaťte si Computer a získejte dárek

Při objednání papírového předplatného získáte hned dvě vydání za rok zdarma. Časopis vám dorazí o dva dny dříve až do vaší schránky a navíc získáte skvělý dárek.

Soutěž se Synology

V novém Computeru najdete soutěž o NAS Synology DS119j.

Technologie: Nebezpečí chytré domácnosti

V našem seriálu o programování chytré elektroniky uděláme úkrok stranou, přesněji řečeno na opačnou stranu: ověřili jsme zabezpečení chytrých domácností.

Technologie: Jak rychlý je 10Gb/s ethernet ve skutečnosti?

Byt redaktora Computeru jsme doslova omotali desítkami metrů průměrného ethernetového kabelu Cat-5e. Právě ten je ve stovkách kilometrů natahán po domácnostech a firmách. Cílem bylo zjistit, jak si nový standard 10 Gb/s ethernetu poradí i s touto starou kabeláží. Výsledky jsou velmi zajímavé!

Klepněte pro větší obrázek

Reportáž: Noc vědců

Začátkem října se konala celorepubliková vědecko-popularizační akce nazvaná Noc vědců. Má veřejnosti přiblížit prostředí univerzit a vědeckých institucí. Letos ji navštívilo 60 000 lidí.

Technologie: Grafické paměti GDDR6

S příchodem grafických karet Nvidia RTX 2xxx nastupuje i nová generace grafických pamětí GDDR6. V čem se liší od svých předchůdců?

Klepněte pro větší obrázek

Časová osa: Historie klasické televize

S rozvojem internetu jí mnozí předpovídali zánik. To se nestalo a televize zůstává součástí většiny našich domácností. Internet naopak její možnosti rozšířil. Podívejte se na historii televize v přehledné časové ose.

Téma: Skrytá nastavení Windows 10

Microsoft před běžnými uživateli umně skrývá řadu nabídek a nastavení. Podívejte se, která to jsou a jak vám mohou pomoci.

Klepněte pro větší obrázek

Dále jsme poradili s výběrem nejlepší počítačové skříně. Proč není dobré skříň vybírat jen podle vzhledu? A jak se projeví, když si připlatíte za kvalitní skříň?

Fotoškolu jsme věnovali takzvanému workflow fotografa: neboli postup, jak efektivně zpracovávat nafocený materiál

Elektronickou verzi časopisu Computer si můžete koupit v naší mobilní aplikaci pro iOS a pro Android, anebo si jej rovnou předplatit na celý rok za zvýhodněnou cenu. Chcete-li číst časopis na PC, můžete jej zakoupit za 71 Kč na našem iKiosku.

Máte připomínky k obsahu Computeru nebo tipy na články, které by vás zajímaly? Diskutujte s námi na Facebooku a sledujte nás na Instagramu.

Časopis Computer

Časopis Computer je tradiční český magazín o počítačích, technologiích a Internetu. V každém vydání na 148 stranách přináší uživatelská a technologická témata, dva velké srovnávací testy, důkladné recenze nových produktů, tipy a triky pro snadnější používání počítače a další zajímavé i užitečné informace.

Aktuální číslo časopisu Computer

Jednotlivá čísla si v elektronické podobě můžete koupit na našem iKiosku.

Váš názor Další článek: Windows 10 mají další problém. Tentokrát se týká přepisování souborů ze zazipovaných složek

Témata článku: Microsoft, Časopis Computer, Facebook, Instagram, Android, Mobility, AMD, Mobilní aplikace, iOS, Mobilní telefon, Chytrá domácnost, Desítky metrů, Paměť, Plná verze, Časová osa, Miniaturní verze, Nenáročný uživatel, Maximální výkon, Mezera, Domácnost, Stará generace, Ethernet, Neuvěřitelné tempo, Skvělý dárek, Speciál Connect, Výhodné mobilní telefony na Mall.cz


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch