Prohlížeče | Edge | Aktualizace

Vychází Microsoft Edge 86: nová verze webového prohlížeče přináší řadu vylepšení

Vychází nová verze webového prohlížeče Microsoft Edge s číslem 86. Je určena pro počítače s operačními systémy Windows a macOS, přičemž jde o poměrně velkou aktualizaci s řadou vylepšení. O novinkách informuje server Windows Latest.

Spíše kosmetickou novinkou je například možnost nastavit si vlastní obrázek na pozadí nově otevřené karty. Pro ty, kterým záleží na bezpečnosti dat, jež odesílají a přijímají přes internet, pak bude jistě důležitá možnost využívat funkci DoH (DNS over HTTPS).

Co přináší Edge 86

Cílem funkce DoH je zvýšení ochrany soukromí uživatelů a zabezpečení zabráněním odposlouchávání a manipulace s údaji DNS prostřednictvím útoků typu man-in-the-middle. Veškerá komunikace mezi DNS serverem a klientem je totiž šifrovaná.

V Edge 86 mohou uživatelé používat výchozí uživatelské rozhraní prohlížeče a testovat weby pomocí vykreslovacího jádra Internet Exploreru. Pro vývojáře bude k dispozici nová možnost, která jím umožní načíst kartu přímo v režimu IE.

Jednou z nejzajímavějších novinek je funkce návratu zpět, která umožní pokročilým uživatelům vrátit se k předchozí verzi Edge, pokud po aktualizacích zaznamenají nějaké problémy. V nastavení aplikace jsme však tuto možnost nenašli.

Další novinky a funkce

Prohlížeč Edge konečně dostává vylepšenou verzi Správce stahování, která například dovolí mazat stažené soubory přímo z prostředí prohlížeče. V praxi to znamená, že pokud chcete vyprázdnit složku se staženými daty, nemusíte opouštět Edge a používat žádného správce souborů.

Vylepšení se dočkala i integrovaná čtečka souborů ve formátu PDF, která je jednou ze silných stránek tohoto browseru. Aktualizace přidává podporu „Obsahu“, který usnadní procházení kapitol nebo dlouhých dokumentů. Další funkce umožní uživatelům zvýraznit text v PDF pomocí digitálního pera, jako je například Surface Pen.

Další novinku, týkající se bezpečnosti, přebírá Edge od svého sourozence Chrome. Jde o varování před únikem hesla. Prohlížeč by vás měl upozornit, pokud se některé z vámi používaných hesel objevilo při úniku z nějakého webu či služby. Tato funkce funguje pouze v případě, že synchronizujete svá hesla s cloudem.

Diskuze (8) Další článek: Na počítači zkopírujete, na mobilu vložíte: Microsoft chystá synchronizaci schránky přes SwiftKey

Témata článku: Microsoft, Prohlížeče, Internet, Chrome, Edge, Internet Explorer, Aktualizace, PDF, Windows Latest, Edge pro Linux, Surface Pen, Řada vylepšení, Nová verze, Novinka, Doha, Windows a macOS, Vylepšení, Verze, Webový prohlížeč, UživateléSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Neodkládejte aktualizaci iPhonů. Update na iOS 15.6.1 opravuje dvě kritické zranitelnosti systému

Neodkládejte aktualizaci iPhonů. Update na iOS 15.6.1 opravuje dvě kritické zranitelnosti systému

** Apple vydal aktualizaci iOS 15.6.1, která opravuje dvě velké chyby ** Uživatelé by s updatem neměli příliš otálet ** Aktualizace už dorazila na iPhony i iPady, jen ji nainstalovat...

Martin Chroust
ZranitelnostiOS
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Recenze herních sluchátek JBL Quantum TWS. Špičkový zvuk výrobce v herním balení

Recenze herních sluchátek JBL Quantum TWS. Špičkový zvuk výrobce v herním balení

JBL nás potěšil nejnovějšími herními peckami Quantum TWS, které přináší známou kvalitu výrobce také do více herně zaměřené komunity. Povedlo se?

Michal Maliarov
SluchátkaRecenzeHardware