Prohlížeče | Edge | Aktualizace

Vychází Microsoft Edge 86: nová verze webového prohlížeče přináší řadu vylepšení

Vychází nová verze webového prohlížeče Microsoft Edge s číslem 86. Je určena pro počítače s operačními systémy Windows a macOS, přičemž jde o poměrně velkou aktualizaci s řadou vylepšení. O novinkách informuje server Windows Latest.

Spíše kosmetickou novinkou je například možnost nastavit si vlastní obrázek na pozadí nově otevřené karty. Pro ty, kterým záleží na bezpečnosti dat, jež odesílají a přijímají přes internet, pak bude jistě důležitá možnost využívat funkci DoH (DNS over HTTPS).

Co přináší Edge 86

Cílem funkce DoH je zvýšení ochrany soukromí uživatelů a zabezpečení zabráněním odposlouchávání a manipulace s údaji DNS prostřednictvím útoků typu man-in-the-middle. Veškerá komunikace mezi DNS serverem a klientem je totiž šifrovaná.

V Edge 86 mohou uživatelé používat výchozí uživatelské rozhraní prohlížeče a testovat weby pomocí vykreslovacího jádra Internet Exploreru. Pro vývojáře bude k dispozici nová možnost, která jím umožní načíst kartu přímo v režimu IE.

Jednou z nejzajímavějších novinek je funkce návratu zpět, která umožní pokročilým uživatelům vrátit se k předchozí verzi Edge, pokud po aktualizacích zaznamenají nějaké problémy. V nastavení aplikace jsme však tuto možnost nenašli.

Další novinky a funkce

Prohlížeč Edge konečně dostává vylepšenou verzi Správce stahování, která například dovolí mazat stažené soubory přímo z prostředí prohlížeče. V praxi to znamená, že pokud chcete vyprázdnit složku se staženými daty, nemusíte opouštět Edge a používat žádného správce souborů.

Vylepšení se dočkala i integrovaná čtečka souborů ve formátu PDF, která je jednou ze silných stránek tohoto browseru. Aktualizace přidává podporu „Obsahu“, který usnadní procházení kapitol nebo dlouhých dokumentů. Další funkce umožní uživatelům zvýraznit text v PDF pomocí digitálního pera, jako je například Surface Pen.

Další novinku, týkající se bezpečnosti, přebírá Edge od svého sourozence Chrome. Jde o varování před únikem hesla. Prohlížeč by vás měl upozornit, pokud se některé z vámi používaných hesel objevilo při úniku z nějakého webu či služby. Tato funkce funguje pouze v případě, že synchronizujete svá hesla s cloudem.

Diskuze (8) Další článek: Na počítači zkopírujete, na mobilu vložíte: Microsoft chystá synchronizaci schránky přes SwiftKey

Témata článku: Microsoft, Prohlížeče, Internet, Chrome, Edge, Internet Explorer, Aktualizace, PDF, Webový prohlížeč, Doha, Windows a macOS, Nová verze, Verze, Vylepšení, Surface Pen, Řada vylepšení, Windows Latest, Uživatelé, Novinka


Určitě si přečtěte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 32

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 41

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

** AMD představilo tři nové grafické karty ** Všechny s architekturou RDNA2, kterou používají i PS5 a Xbox Series ** Karty útočí přímo na GeForce RTX 3000

Karel Javůrek | 77

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 42

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu