Software

Vychází Audacity 2.4. Bezplatný editor zvuku dostal několik zlepšováků

Více než rok a půl po vydání zvukového editoru Audacity 2.3 přichází nová větší aktualizace. Open source alternativa pro Adobe Audition nebo Magix Sound Forge se dočkala několika novinek, ale uživatelé si na ně budou muset ještě chvíli počkat.

Instalátor Audacity 2.4.0 totiž tvůrci krátce po vydání stáhli kvůli objevené chybě, která může poškodit zvukové záznamy. Momentálně se tak narychlo dokončuje opravené Audacity 2.4.1. Vyjde tradičně pro Windows, macOS a Linux.

Co je nového? Na první pohled se změnila časomíra, kterou tvůrci vyčlenili do zvláštní lišty a zvětšili její písmo, takže je lépe vidět z dálky.

Přibyl režim multi-view, který ve stopě umí najednou zobrazit křivku s průběhem signálu (waveform) i spektrogram. Dosud mohli editoři vidět jedno, nebo druhé.

V seznamu změn najdeme tři nové efekty sloužící pro normalizaci hlasitosti podle jednototek LUFS, noise gate pro potlačení šumu pod určitou zvukovou hladinu a odstranění konkrétního spektrálního rozsahu.

Audacity má dále vylepšený export/import presetů, nové klávesové zkratky, umožňuje zvuky uložit do formátu Opus atd. Kompletní seznam novinek najdete na oficiálním webu.

Diskuze (6) Další článek: Nejzajímavější články z Živě Premium: Velké testy, rozhovory a odborné rady

Témata článku: Software, Windows, Linux, macOS, Zvuk, Tvůrce, Adobe Audition, Zlepšovák, Editor


Určitě si přečtěte

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 118

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 100

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 57

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X