Windows 10 | Microsoft Store

Vybíráme z Microsoft Store: Tohle všechno najdete v obchodě pro Windows 10

  • V Microsoft Store najdete jak moderní, tak i klasické aplikace
  • Nabídka již není tak špatná jako dříve
  • Store vám zajistí instalaci na jedno kliknutí a postará se o aktualizace

Microsoft Store, původně Windows Store, je obchod s aplikacemi pro Windows 10, který je oproti svým protějškům na mobilních platformách poněkud opomíjený ze strany zákazníků i vývojářů. Přesto se v něm ale dají najít zajímavé moderní i klasické programy.

Hlavní výhoda stahování aplikací z Microsoft Store je instalace na jedno kliknutí. Rozloučit se tak můžete s typickými průvodci instalací, kde se vás nejeden vývojář snažil zmást a přimět k instalaci nechtěných programů a reklamních doplňků. Aplikace instalované ze Storu navíc mohou využívat systémové notifikace, živé dlaždice a další funkce v rámci Windows 10.

Kancelářské programy a úložiště

Součástí Storu je i celý balík Office, přičemž zde najdete jednotlivé jeho programy i celé předplatné Office 365. Pro stažení jej stačí vyhledat a pokud máte již předplatné zakoupené, stačí si programy jedním kliknutím stáhnout. Pokud ne, je možné si je skrze obchod i zakoupit. Microsoft aktuálně ukončil vývoj mobilních dotykových verzí pro Windows, jediné, které tak najdete, jsou plnohodnotné desktopové programy.

Mimo hlavní balík Microsoft vydělil svůj poznámkovník OneNote, který lze používat zdarma i bez předplatného. Nechybí ani samozřejmě klasický Evernote ve své desktopové podobě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
OneNote, OneDrive, Dropbox – to vše najdete v Microsoft Store.

Mezi úložišti nechybí Dropbox či OneDrive, oba programy ale pozbývají možnost synchronizování celých složek jako je u těchto služeb zvyklé, hodí se tak spíše na počítače, kde nemáte příliš místa či jako způsob, jak si přidat druhý účet z jedné služby. Svého klienta nabízí i Box a v beta testu i úložiště MEGA Privacy (beta). Tato aplikace je ale v betaverzi již poměrně dlouhou a nevypadá to, že by se něco změnilo.

Nechybí zde ani populární Slack. Microsoft Teams, alternativa od redmondské společnosti, se naopak nedávno z obchodu stáhl. Co se týče úkolovníků, naleznete zde šikovný Microsoft To-Do i oblíbený Todoist, oba s povedenou aplikací.

Multimediální a grafické programy

Máte-li hudební předplatné a Spotify, můžete si krom klasické desktopové aplikace nainstalovat i verzi z Microsoft Store. Ta se funkčně téměř neliší a pokud již máte nainstalovanou klasickou verzi, nová instalace si sama přenese veškeré nastavení a data, nemusíte se o nic starat. Výhodou pak jsou snadnější aktualizace, živá dlaždice a lepší integrace do systému.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Spotify ve Storu nabízí klasickou desktopovou aplikaci, Deezer naopak připravil moderní verzi.

Jsme-li u předplatných, svou aplikaci nabízí i služba Deezer, přičemž podporuje systémové notifikace a další vychytávky. MusicBee je pak hudební správce vaší lokální knihovny. V moderním hávu umožňuje snadnou správu vaší kolekce, úpravu tagů (i automatickou) či synchronizaci hudby mezi zařízeními.

Kodi je právem jedním z nejoblíbenějších multimediálních přehrávačů. Nabízí přehledné rozhraní a možnost instalovat nespočet doplňků, které mohou přidávat další funkce a obsah. Oblíbeným správcem je i Plex, který krom pěkného rozhraní nabídne i automatické dohledávání informací k videosouborům jako je název filmu, popisek či trailer a umí přehrávat soubory i ze vzdálených úložišť a počítačů.

Oblíbené nástroje Affinity pro designéry zamířily v nedávné době na Microsoft Store a krom nižší ceny než na webu potěší hlavně svými ostatními funkcemi, kterými se vyrovnají konkurenčnímu Photoshopu od Adobe. Stahovat můžete jak Affinity Photo, tak i Affinity Designer.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Rozhraní obou programů se velmi podobá těm od Adobe.

Se svými desktopovými verzemi přispěchali i vývojáři desktopových stálic jako je vektorový Inkscape či prohlížeč obrázků IrfanView. Naleznete zde i Paint.Net, ten je ale oproti normální verzi zpoplatněn a to rovnou částkou 199 korun.

Autodesk SketchBook můžete znát z mobilních platforem. Nabízí pokročilé možnosti pro kreslení a podporu pro kreslení perem a zaměřuje se tak spíše na profesionální uživatele.

Sociální sítě a komunikátory

Podobně jako na mobilních platformách, i pro Windows 10 jsou dostupné aplikace nejrozšířenější sociální sítě – Facebooku. K dispozici je jak klasická aplikace Facebook, tak i kecálek Messenger. Obě dvě aplikace nabídnou podporu notifikací a živých dlaždic.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Facebook a Messenger pro Windows 10 jsou přehledné a snadno použitelné aplikace.

Oficiální aplikaci má i Twitter, která byla nedávno předělána do moderního PWA formátu. Načítá tak de facto webovou stránku, které ale nechybí všech by potřebné funkce a chová se jako klasická aplikace.

Ze sociálních sítí má svou aplikaci i Instagram. Ta umožní snadný přístup k vašemu profilu a feedu a na menších tabletech můžete přidávat i nové příspěvky.

Microsoftí Skype má povedenou moderní verzi, která již získala téměř všechny funkce z té desktopové a některé má i navíc. Potěší integrace jak s centrem notifikací, tak i panelem Lidé. Chatovat tak můžete přímo z hlavního panelu Windows bez spouštění samostatného okna aplikace.

Pokud používáte k zasílání zpráv komunikátor Telegram, potěší vás aplikace Unigram. Jedná se sice o neoficiálního klienta, nabízí ale všechny potřebné funkce a funguje bezproblémově.

Jakou máte vy oblíbenou aplikaci z Microsoft Store?

Diskuze (16) Další článek: EU bude nabízet odměny za hledání chyb v open source nástrojích

Témata článku: Microsoft, Windows, Facebook, Microsoft Office, Instagram, Twitter, Spotify, Windows 10, Microsoft Store, Deezer, Dropbox, Předplatné, OneDrive, Office 365, OneNote, Úložiště, Excel, Affinity, Slack, Microsoft Word, PowerPoint, Adobe, Evernote, Microsoft To Do, Pěkné rozhraníSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Google Pixel Watch. Berou si to nejlepší od Fitbitu, navrch přidávají nový WearOS a procesor od Samsungu

Google Pixel Watch. Berou si to nejlepší od Fitbitu, navrch přidávají nový WearOS a procesor od Samsungu

** Google ukázal své první hodinky s WearOS 3.5 ** Měření kompletně obstarává měřič a software od Fitbitu ** Procesor dodal Samsung, baterie je jednodenní

Martin Chroust
Pixel WatchChytré hodinky
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Méně známé funkce Total Commanderu: Užitečné tipy na vestavěné funkce i doplňky

Méně známé funkce Total Commanderu: Užitečné tipy na vestavěné funkce i doplňky

Total Commander je jedním z nejúspěšnějších správců souborů se dvěma panely vedle sebe. Vyhovuje především uživatelům zvyklým na tento typ souborových manažerů už z dob MS DOSu. Vybrali jsme funkce, které možná neznají ani dlouholetí uživatelé.

Karel Kilián
Total CommanderTipySoftware