Prohlížeče | Doplňky do prohlížeče

Vybíráme nejužitečnější doplňky prohlížečů. Přidají nové funkce, nebo zpříjemní ty stávající

Mnozí jimi opovrhují, jiní se bez nich neobejdou – doplňky pro webové prohlížeče. Mohou je rozšířit o zcela nové funkce nebo jen malou drobností zpříjemnit ty stávající. Vybrali jsme ty nejužitečnější.

Webové prohlížeče se tak trochu změnily v operační systémy – pro část uživatelů je to jediný otevřený program, trávíme v nich většinu počítačového času a můžeme do nich instalovat rozšíření, což jsou často pokročilé aplikace. I původní Chrome OS nebyl nic jiného než OS tvořený prohlížečem.

Computer radí s doplňky pro prohlížeče:

Doplňky mohou být malá utilita, která pouze zvýší hlasitost nad stoprocentní úroveň, ale i velké aplikace. Jakékoli usnadnění práce v prohlížeči si vymyslíte, s velkou pravděpodobností pro to již existuje doplněk. Díky nim si můžete práci zefektivnit a zpohodlnit.

Oficiální instalace

Pokud se rozhodnete svůj prohlížeč rozšířit pomocí doplňků, mělo by se tak dít především z oficiálních zdrojů. Každý prohlížeč na webu nabízí nepřebernou knihovnu doplňků, která je do jisté míry kontrolována a eliminuje tak škodlivá rozšíření, která by měla jiný účel, než tvrdí. Typicky by to mohla být krádež osobních dat nebo přihlašovacích údajů.

Oficiální místa pro stahování doplňků

Ač všechny prohlížeče podporují i instalace doplňků z externích souborů, vyhýbejte se jim. A pokud jiná cesta není (doplněk není v oficiální knihovně doplňků), věnujte velkou pozornost udíleným oprávněním. Podobně jako při instalaci aplikace na telefonu se totiž i prohlížeč bude ptát, která data se doplňku zpřístupní. V případě, že nebudou souviset s účelem doplňku, instalaci přerušte a hledejte alternativu.

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Google, Prohlížeče, YouTube, Články z Computeru, Opera, Firefox, Chrome, Edge, Safari, SMS, Chrome OS, Doplňky do prohlížeče, Prohlížeč, Web Monitor, Instalace, Tampermonkey, Read Aloud, WWW, Doplňky, Webový prohlížeč, Deepl, Mac App Store, Chrome Firefox, RescueTime, Nová funkceSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Recenze hry Fobia - St. Dinfna Hotel: budgetová verze klasik

Recenze hry Fobia - St. Dinfna Hotel: budgetová verze klasik

Našel Resident Evil obstojného vyzyvatele?

Ladislav Novák
HororRecenze
Vyhledávejte jako expert. Duckduckgo nebo Tineye zvládnou i to, na co je Google krátký

Vyhledávejte jako expert. Duckduckgo nebo Tineye zvládnou i to, na co je Google krátký

Vyhledávat lze na internetu i pokročilejším způsobem než jen zadáním fráze. Nejenže se dostanete ke kýžené informaci či materiálu mnohem snadněji, ale najdete i to, co byste jinak nenašli.

Antonín Trčálek
VyhledávačeGoogle