VPN

Vybíráme kvalitní VPN. Proč ty bezplatné vyřeší jen půl problému a proč se nebát legislativních rájů

Používání robustní komerční sítě VPN je jedním z nejjednodušších způsobů, jak výrazně zabezpečit svoji komunikaci. Zároveň tím můžete získat přístup k zahraničnímu obsahu.

Ještě před několika lety byly virtuál­ní privátní sítě (VPN) doménou podnikové komunikace (zaměstnanci se odkudkoli připojí do firemní sítě a pracovat v ní, jako by seděli v kanceláři). Už roky se však o VPN mluví i mezi běžnými uživateli.

S kvalitní VPN získáte šifrování komunikace, redukujete možnost vašeho sledování na webu, zabezpečíte komunikaci na veřejných sítích a také se dostanete k zahraničnímu obsahu, který podléhá geoblocku. Například Netflix servíruje obsah podle lokality a liší se země od země. Zároveň ale nečekejte, že vám VPN zabezpečí data nebo ochrání před malwarem – chráněna zůstává jen komunikace po internetu.

Na routeru i jako doplněk prohlížeče

Takřka samozřejmostí pro moderní poskytovatele VPN jsou aplikace pro desktopy i mobilní zařízení. Ty jsou jednoduché – stačí vybrat cílový server podle země a klepnout na tlačítko Připojit. Od této chvíle komunikace teče šifrovanou cestou a pro cílový web či službu se tváří jako by přicházela nikoli z Česka, ale ze země VPN serveru.

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Google, Windows, Linux, Internet, Články z Computeru, Android, Netflix, iOS, macOS, VPN, Play Store, Avast, Komunikace, Švýcarsko, Kindle, Policie, Švédsko, Island, Platforma, Česká republika, Striktní, HMA, Britský panenský ostrov, NordVPN, Calendar, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware