VPN

Vybíráme kvalitní VPN. Proč ty bezplatné vyřeší jen půl problému a proč se nebát legislativních rájů

Používání robustní komerční sítě VPN je jedním z nejjednodušších způsobů, jak výrazně zabezpečit svoji komunikaci. Zároveň tím můžete získat přístup k zahraničnímu obsahu.

Ještě před několika lety byly virtuál­ní privátní sítě (VPN) doménou podnikové komunikace (zaměstnanci se odkudkoli připojí do firemní sítě a pracovat v ní, jako by seděli v kanceláři). Už roky se však o VPN mluví i mezi běžnými uživateli.

S kvalitní VPN získáte šifrování komunikace, redukujete možnost vašeho sledování na webu, zabezpečíte komunikaci na veřejných sítích a také se dostanete k zahraničnímu obsahu, který podléhá geoblocku. Například Netflix servíruje obsah podle lokality a liší se země od země. Zároveň ale nečekejte, že vám VPN zabezpečí data nebo ochrání před malwarem – chráněna zůstává jen komunikace po internetu.

Na routeru i jako doplněk prohlížeče

Takřka samozřejmostí pro moderní poskytovatele VPN jsou aplikace pro desktopy i mobilní zařízení. Ty jsou jednoduché – stačí vybrat cílový server podle země a klepnout na tlačítko Připojit. Od této chvíle komunikace teče šifrovanou cestou a pro cílový web či službu se tváří jako by přicházela nikoli z Česka, ale ze země VPN serveru.

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Google, Windows, Linux, Internet, Články z Computeru, Netflix, Android, iOS, macOS, VPN, Play Store, Avast, Švýcarsko, Policie, Komunikace, Kindle, Švédsko, Island, Britský panenský ostrov, Panama, NordPass, Protokol, Calendar, Nord, HideMyAss, Telefony s Androidem na Heureka.czSkenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Aplikací pro skenování dokumentů je celá řada, nicméně Lens od Microsoftu těží z napojení na OneDrive nebo možností přímého exportu do Wordu.

Jakub Michlovský
NávodyMobilní aplikaceMicrosoft
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

V nitru DJI Mini 3 Pro: Ten dron je větší záhada než tajemný hrad v Karpatech [galerie]

** Létá skvěle, fotí slušně a má autopilota ** Jak se to všechno podařilo vtěsnat do 249 gramů? ** Podívejte se na rozborku nejlepšího dronu letošní sezóny

Jakub Čížek
KvadrokoptéraDJIDrony
Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Domácí síť bez kompromisů. Jak dosáhnout na maximální propustnost a dokonalé pokrytí

Rychlost sítě omezuje ten nejpomalejší prvek po cestě. Poradíme vám, jak vybudovat síť s maximální propustností a dokonalým pokrytím domácnosti.

Antonín Trčálek
SíťRouter
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View