Výběr toho nejlepšího z blogů na Živě.cz

O čem se v posledním týdnu na blozích psalo, kde se nejhorlivěji diskutovalo a co stojí za to připomenout? Přinášíme výběr toho nejlepšího ze čtenářských blogů na webu Živě.cz
Výběr toho nejlepšího z blogů na Živě.cz

Je tu opět sobota a s ní tradiční souhrn čtenářských blogů na Živě.cz za poslední týden. Ten byl ostatně na blogy velmi bohatý, bloguje totiž stále více čtenářů Živě.cz. Pakliže tedy v našem souhrnu své jméno protentokrát nenajdete, určitě se tu objeví příště.

Je používání Rapidsharu legální?

V blozích na Živě.cz jste rozebrali už všemožné operační systémy, na Mac OS X přišla řada ale pouze na redakčním blogu. Minulý pátek to napravil Miho článkem Křížem krážem MacOSem a dobře udělal, celý týden totiž okupoval pozici nejlepšího článku týdne.

Tip: Blogovací soutěž o dva mininotebooky Acer Aspire One stále trvá. Založte si blog, přesvědčte redakci a čtenáře o jeho kvalitě a na začátku podzimu oslavíte předčasné Vánoce.

U softwarových témat jste vydrželi i celý víkend, v sobotu se tak na Mega blogu Živě objevil zajímavý článek, v němž Iban podrobně sepsal, jak je to s legálností stahování nejrůznějších souborů z webových úložišť včetně populárního Rapidsharu a na blogu o IT a společnosti se pro změnu objevila úvaha na téma internetu jako mocné zbrani současných teenagerů.

Ať už to s Rapidsharem dopadne jakkoliv, podstatné je, že Miho chce zpět peníze za nechtěné Windows na notebooku. Jak totiž sám píše, pokud předinstalovaný Windows nebudete používat, máte nárok na náhradu. A s Microsoftem se poutá i kratičká glosa R.grohola, který křičí, že Steve Ballmer je šílenec a dokládá to přiloženým videem z YouTube.

Modrá obrazovka smrti na LOH v Pekingu

V pondělí se k životu konečně probudila další stálice našich blogů – Notebookinsider. Notebookinsiderovi se nelíbí naivita zájemců o notebook, kteří po přenosném počítači požadují výkon a možnosti domácího desktopu. Ať už tak či onak, v diskuzi pod článkem se urodilo bezmála padesát komentářů.

Na Živě.cz můžete blogovat prakticky na jakékoliv IT téma. Nový pisatel Z@chi se tak vrhl třeba do programování a ve formě blogu sepsal hned několik návodů, jak si v několika programovacích jazycích napsat funkční program. Co třeba takový Twitter sender napsaný v Javě?

Věděli jste, že každý den vaše blogy navštíví tisíce čtenářů z České republiky i Slovenska?

O tom, že některé pyrotechnické efekty při zahájení LOH v Pekingu vytvořil počítač, jsme na Živě.cz už psali, v úterý se ale v redakčním blogu objevila i další olympijská perlička – modrá obrazovka smrti Windows přímo v tom nejdůležitějším okamžiku celého zahajovacího ceremoniálu.

Jsem úplně Microsoft-default

Tato drobná chybička operačního systému od Microsoftu možná potěšila uživatele alternativního Linuxu a zejména pak fanoušky distribuce Ubuntu, která je u nás zastoupená stejnojmenným blogem a kde ve středu vyšlo již druhé pokračování zajímavého článku Linux pro lidi.

O softwaru, hardwaru a internetu píšete běžně, článek na blogu Rupalmele je ale skutečně ze života, jeho autor S00N totiž sepsal své dojmy a zkušenosti ze studia na Soukromé střední škole výpočetní techniky v Praze.

Věděli jste. že čtenáři blogů nejčastěji surfují ve Firefoxu a Internet Exploreru, za operační systém si 87 procent z nich zvolilo Windows a 12,5 procent pochází ze Slovenska?

Jsem úplně Microsoft-default,“ píše Honza Sedlák v časných čtvrtečních hodinách na redakčním blogu Živě.cz a o několik hodin později jeho článek způsobí skutečnou diskusní bouři. R. grohol se tentýž den veřejně ptá, zdali ještě vůbec píšeme česky a později oznamuje, že bylo „Wow“ prohlášeno nejhloupější virtuální kampaní.

Speciální uznání si nakonec zaslouží blog Život s počítačem, jehož autorka byla v minulém týdnu nejaktivnější ze všech.

Témata článku: Acer Aspire One, LOH, Teenager, Zajímavý efekt, Celá obrazovka, Minulý týden

Určitě si přečtěte

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

** Všichni chtějí rychlejší a lepší Bitcoin ** Jenže každý má trošku jiné zájmy ** Spor může už za pár dnů skončit velkou krizí

16.  7.  2017 | Jakub Čížek | 73

Atomová bomba: 15 nejpozoruhodnějších a nejničivějších explozí historie

Atomová bomba: 15 nejpozoruhodnějších a nejničivějších explozí historie

** 16. 7. 1945 v Novém Mexiku proběhl historicky první jaderný test ** Krátce poté byly svrženy atomové bomby na japonská města Hirošimu a Nagasaki ** Netrvalo dlouho a tyto ničivé zbraně začaly vyvíjet i další země

16.  7.  2017 | Jiří Černý


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?