Ankety | Vy a počítač

Vy a počítač: Používáte u PC častěji sluchátka, nebo reproduktory?

Dáváte přednost reproduktorům, do jejichž kabelů se nezamotáte a nebudou vás tlačit v uších či na uších? Nebo raději zvolíte sluchátka, která nebudou rušit vaše okolí a vy přesněji uslyšíte prostorový zvuk a drobné detaily? Případně to u počítače střídáte podle nálady či typu činnosti?

Kromě hlasu v anketě můžete pod článek přidat i komentář, kde vysvětlíte podrobnosti. Inspirací budiž příspěvky našich redaktorů.

Filip Kůžel

Reproduktory

Když se chci odříznout od hlučných dětí, když sedím v letadle nebo vlaku, používám velká over-ear sluchátka s ANC, která si hýčkám v transportním pouzdře. Když jen nechci rušit kolegu v kanceláři, sáhnu po peckách.

…ale v 90 % případů si užívám volné zvukovody a počítač hraje přes reproduktory.

Marek Lutonský

Reproduktory

Na počítači si téměř nepouštím hudbu (u práce potřebuji klid) a většinou ani videa. Zvukově se tak většinou projevují jen různá upozornění, která zvládne i vestavěný reproduktorek počítače. Pro online schůzky mám ale připojenou externí kameru Logitech. Je to takové tykadlo s vystrčenou koulí-objektivem a kvalitnějším ozvučením v základně. To mi pro použití s počítačem naprosto stačí.

Jakub Čížek

Sluchátka

Byť mám doma relativně slušný soundbar a subwoofer, které bych mohl dohromady pořádně osolit, shodou okolností zároveň bydlím v malém panelovém bytě plném sousedů. A jelikož jsou to sousedé nerudní, kteří při jakékoliv příležitosti buší vařečkami do trubek radiátoru, muziku poslouchám výhradně ze sluchátek. Jak doma, tak v práci mám proto všude alespoň několik bezdrátových a vždy připravených modelů. V redakci mi den zpříjemňují především Sony WI-1000XM2, na cestách a doma pak Sony LinkBuds S.

Jiží Kuruc

Reproduktory

V drtivé většině případů používám reproduktory, vousaté Creative GigaWorks T3. Na dálkovém ovladači – puku – jsem musel přepájet potenciometr, kvůli kterému docházelo ke ztišování zvuku. Já vím, že nejde o super přesné monitory, pro můj podkres k práci to ale stačí. Mám vlastní pokoj, takže nikoho neruším a na sluchátkách mi vadí to, že neslyším, co se děje okolo. Sluchátka ale používám pro videohovory, kde lépe rozumím ostatním a ostatní netrápím možným rušením s mikrofonem. A opět budu za vousáče, používám totiž stará drátová sluchátka od Applu. Prostě stačí a fungují.

Martin Nahodil

Podle situace

Když jsem sám doma, tak sluchátka většinu času nechávám ležet a jedu přes reproduktory.  Jakmile se to ale změní, tak beru sluchátka. Nepotřebuji nutně slyšet všechno, co se kde šustne, a navíc mě to ruší při práci. Taky to dělám s ohledem na ostatní.

Sám vím, že dokáže být pěkně otravné, když má někdo puštěné něco nahlas přes repráky a nevyhne se tomu nikdo v blízkém okolí. Neplatí to tedy jen při práci, ale i při běžném používání. Sluchátka mám většinou nasazená i při hraní. Pomáhá mi to víc se soustředit na hru. A v momentech, kdy se chystáme hrát něco v multiplayeru, ani jiná možnost není.

Markéta Mikešová

Podle situace

Používám převážně sluchátka, ale záleží s jakým zařízením zrovna pracuji. Můj monitor, u kterého střídám firemní laptop Dell a stolní herní PC, ani reproduktory neobsahuje. V laptopu je zas zvuk příšerný, takže to bez sluchátek nejde.

To sahám povětšinou po bezdrátových sluchátkách Logitech G935 (mám je roky a jsou naprosto famózní) nebo po klasických Apple drátových špuntech. Teda pokud si ty věci raději nepustím na mobilu, kde volím Apple AirPods.

Když ale doma používám svůj MacBook Air, třeba na YouTube, Netflix a další podobné srandy, tak to volím vestavěné reproduktory, co má. Ten zvuk je v rámci možností ok (rozhodně milionkrát lepší než u druhého notebooku) a také si ho beru občas do postele, kde se nechci se sluchátky trápit.

Karel Kilián

Reproduktory

Nejsem žádný audiofil a myslím, že neposlouchám tak vážnou a kvalitní hudbu, abych potřeboval kvalitní sluchátka nebo reproduktory. Navíc nemám moc rád ten pocit, kdy kvůli sluchátkům nemám přehled o dění kolem sebe, proto nenosím sluchátka doma, ani při pohybu venku.

Většinu multimediálního obsahu konzumuji na monitoru s připojeným boxem s Android TV, kde vystačím s přenosným reproduktorem. Je to provizorní řešení, které chceme časem maličko upgradovat, ale určitě nechystáme žádný 5.1 zvukový systém, ani nic podobného.

Prakticky veškerý čas pracuji na notebooku, takže když už si k práci pustím nějakou hudbu, tak zní zásadně z integrovaných reproduktorů. Není to sice kdovíjaký zážitek, ani hlasitost nelze označit jako uspokojivou, nicméně vzhledem k tomu, že u mne veškerá muzika běží jako podkres, který vnímám pouze periferně, mi to ani trochu nevadí.

Lukáš Václavík

Sluchátka

Myslím, že reproduktory nepoužívám už tak 20 let. Moje poslední byly nějaké levné geniusy, co jsem měl někdy od 90. let. Věčně mám (kabelem) připojená sluchátka, kterými nikoho neruším, a já si užiju lepší zvuk. A naopak díky sluchátkům nikdo neruší mě. Ani mi nepřijde otravné si je několikrát za den nasazovat a zase sundávat.

Hlasité reproduktory využiju maximálně u notebooku nebo tabletu, když chci někomu něco ukázat.

Petr Urban

Podle situace

Poslech do reproduktorů je pochopitelně pohodlnější, ale protože žiji v bytovce, musím brát ohledy na sousedy. Většinu času poslouchám hudbu aj. do reproduktorů, protože když pracuji, nejde o výkon. V tom případě si pouštím hudbu velice potichu, abych měl kulisu a současně se mohl soustředit na psaní. Hlasitý zvuk nepotřebuji ani u stokrát viděného seriálu u snídaně.

Když si ale zapnu film nebo hru, chci pořádně rozumět dialogům, vychutnat si každičký zvuk. Pak volím sluchátka. Sluchátka samozřejmě hrají roli na cestách, protože ve vlaku a jinde mezi lidmi reproduktory vyhrávat nenechám. Po sluchátkách sahám ještě při stříhání podcastu bez ohledu na to, kde zrovna sedím.

Tomáš Holčík

Sluchátka

V práci sluchátka, abych nerušil kolegy, doma sluchátka, abych nerušil rodinu. V práci používám kvalitní bezdrátová sluchátka Steelseries, takže se nezamotávám do kabelů, doma kvalitní drátová sluchátka Audio-Technica s pohodlnými náušníky. Sluchátka si případně pokládám na stůl, aby hrála jako slabý reproduktor. Snad jen když se ve více lidech díváme na nějaký film na notebooku, používám jeho vestavěné reproduktory.

A co vy, používáte u PC častěji sluchátka, nebo reproduktory?

Diskuze (22) Další článek: Konec revoluce z kapky krve. Zakladatelka Theranosu jde za podvod na investorech na 11 let do vězení

Témata článku: Apple, YouTube, Android, Netflix, Dell, Ankety, Sluchátka, Zvuk, Logitech, Vy a počítač, Reproduktory, Notebook, MacBook Air, Markéta Mikešová, Reproduktor, Martin Nahodil, Kabel, Hudba, Petr Urban, Africký národní kongres, Sluchátko, Kilián, Sony WI, Počítač, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czJak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Útočník obelhal největší kryptoburzu a ukradl 14 miliard korun. I kryptoměny se musí záplatovat

Útočník obelhal největší kryptoburzu a ukradl 14 miliard korun. I kryptoměny se musí záplatovat

**Binance, největší kryptoburza, potvrdila, že jí útočník ukradl v přepočtu 14 mld. korun. **Burza rychle zastavila činnost, takže s většinou penez útočník nemůže nakládat. **Útok umožnila díra v komponentně propojující dva blockchainy.

Petr Urban
PenízeKryptoměny
Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft
Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

**V interním oběžníku šéf metaverza v Metě přiznává, že jeho hlavní aplikaci nechtějí používat ani lidé z vývoje. **Horizon Worlds trpí řadou chyb, špatným výkonem nebo neslavně vypadající grafikou. **Ani po výzvě od šéfa metaverza zaměstnanci aplikaci příliš nepoužívají, takže je management musí donutit.

Petr Urban
MetametaverseVirtuální realita
Jsou vůbec DALL-E, Midjourney nebo Copilot legální? Někdo by to měl rozčísnout, dokud je ještě čas

Jsou vůbec DALL-E, Midjourney nebo Copilot legální? Někdo by to měl rozčísnout, dokud je ještě čas

** Z textových a obrázkových AI generátorů se stávají komerční služby ** Už to není experiment pro pár geeků a programátorů ** Právní experti začínají řešit, jestli náhodou neporušují autorské právo

Jakub Čížek
Autorské právoUmělá inteligence
Srovnávací test: Wi-Fi 6 mesh do 5 000 Kč. Víc antén neznamená lepší signál, vyhrály nenápadné krabičky

Srovnávací test: Wi-Fi 6 mesh do 5 000 Kč. Víc antén neznamená lepší signál, vyhrály nenápadné krabičky

Pro pokrytí domů či větších bytů rychlou Wi-Fi je ideální mesh řešení, a to takové, které už myslí na budoucnost, a tedy podporuje Wi-Fi 6. Otestovali jsme jich pro vás rovnou osm.

Antonín Trčálek
Srovnávací testRouterWi-Fi