Ankety | Tiskárny | Vy a počítač

Vy a počítač: Mobil jako skener? Kdepak, většina sáhne po klasice

Vy a počítač: Mobil jako skener? Kdepak, většina sáhne po klasice

V tomto týdnu jsme se vás ptali, jak nejčastěji skenujete dokumenty či fotky. Výsledek byl zcela jiný než v případě redakční ankety. Zatímco naši autoři se většinou spoléhají na foťák v mobilu, čtenáři jsou v tomto ohledu spíš konzervativnější.

Mobil coby hlavní skener využívá jen necelých 30 % z vás. Čtvrtina uživatelů digitalizuje pomocí klasického skeneru a téměř polovina pak skrz multifunkční tiskárnu. A jaké jsou vaše konkrétní reakce?

Na skener nedám dopustit

Scanner mám A3 samostatný ještě z konce devadesátých let, takhle věc se holt neopotřebuje a protože umí scanovat i na paměťovou kartu, tak se nemusím trápit ani s ovladači, stačí že k PC mám externí čtečku starých karet. Sem tam něco nouzově cvaknu telefonem, ale není to dost dobré na sken dokumentů. (Nemám žádný fotomobil, ale obyčejný Samsung Galaxy M20, kde 13 + 5 Mpx foťák moc slávy neudělá.),“ říká KosKarel.

Fireman také volí klasiku: „Jelikož někdy skenuji i černobílé nebo barevné filmy (ať už diáky nebo negativy), tak to rozhodně mobilem nejde. Možná by to šlo přes prosvětlovací panel a foťák, ale tam je ještě horší práce s prachem (nepřítel číslo jedna) než na flatbed skeneru.

Používám Epson Perfection V750 trochu starší model, ale pořád perfektní. Umí přes IR naskenovat prach a ten pak vyčistit. To je velmi užitečná funkce, protože se tam vždy nějaké to smítko dostane, zejména při práci s větším formátem (4"x5" nebo větších).

Říct že skenery se od doby prastarého umaxe nikam neposunuli a mobil je lepší je naprostý nesmysl. Chtěl bych vidět ten sken při 6000DPI . Na nějaké dokumenty to určitě stačí, ale na seriozní skenování "beden starých fotek" je to jako zdigitalizovat historickou sbírku raritních LP kousků do MP3 @160kb/s. Proč ne, pokud vám na těch foto nezáleží.

Mobil i klasický foťák

Dokumenty na jejichž kvalitě mi moc nezáleží vyfotím mobilem s běžnou aplikací. Ostatní věci, kde potřebuju vyšší kvalitu, vyfotím foťákem na stativu. Fotokopie dělám velmi zřídka a na to nechci pořizovat skenner, který by věšinu roku ležel někde ve skříni,“ uvádí frantaN47.

Po mobilu sahá i BoboDupla. „Občas niečo nafotím na film, negatívy si nechávam rovno skenovať a takto mi to stačí, investícia do skeneru by sa mi na tých pár filmov za rok neoplatila. Dokument som už neskenoval ani nepamätám a ak nejaký papier potrebujem poriadne odfotiť používam na to Adobe Scan.

Když je hlavní rychlost, volí mobil i KRtek.tm: „Mam multifunkcni tiskarnu s faxovym podavacem, coz je idealni na scanovani vetsiho poctu listu naraz do jednoho souboru. Pokud potrebuju "oscanovat" jeden list velmi rychle, vyfotim to mobilem (bez specialni aplikace).

Diskuze (22) Další článek: Engo Eyewear jsou chytré brýle, které metr a půl před obličej pověsí aktuální sportovní data

Témata článku: Ankety, Tiskárny, Vy a počítač, Adobe scan, Skener, Film, Dokument, Epson Perfection, Foťák, Mobil, Klasika, Anketa, Počítač, Paměťová karta, Samsung Galaxy, BoboDupla, Tiskárny na Heureka.czŠvýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

Švýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

** Firma Exit International chce usnadnit proces asistované sebevraždy ** Jako řešení nabízí „kapsli“ Sarco vytištěnou na 3D tiskárně ** S důstojným odchodem pomůže dusík a umělá inteligence

Karel Kilián
ŠvýcarskoSebevraždaTechnologie
Musk v e-mailu varuje před bankrotem SpaceX. Ohroženy mohou být starty raket i Starlink

Musk v e-mailu varuje před bankrotem SpaceX. Ohroženy mohou být starty raket i Starlink

** Elon Musk popsal v e-mailu kritickou situaci kolem motorů Raptor ** Pokud se potíže nevyřeší, může firmě hrozit bankrot ** Sám Musk zrušil dovolenou a šel pracovat na výrobní linku

Karel Kilián
StarshipSpaceXElon Musk
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína