MS antiviry spokojene pouzivam ve Windows od prvni verze Forefront Client Security, ze ktereho se pres Security Essentials vyvinul soucasny Defender. I Win firewall mi prijde naprosto dostacujici. Drobnosti pak resim pomoci software restriction policies.MP
Hlavní rozdíl je jestli je uživatel doma a nebo v práci. V domácím prostředí stačí nativní ochrana od Microsoftu. V práci jedině firewall, dnes teda přesněji inteligentní firewall - iNGFW. To beru jako nutný základ.
co to je zas za dotaz?😔😳
Teda od redakce magazínu zaměřeného na IT a technologie bych takové diletanství nečekal...
Já se jen chci zeptat těch co spoléhají na defender integrovaný přímo ve win10. Nemyslíte si, že když někdo dělá virus na win10, tak ho automaticky dělá i tak aby prošel přes defender? Není tedy lepší si nainstalovat sw třetí strany, třeba ten ESET? Myslím to se skutečným zájmem, možná se pletu, ale přijde mi jako hloupost se spoléhat na integrovanou ochranu, o které potencionální útočník ví a chová se tak, aby ji překonal.
to s tim prece nema NIC spolecneho.
Ale ma. Cielom utocnikov je, aby sa ich malware spustil na co najviac systemoch. Ak by ho urobili naslepo bez testovania a chytali by ho AV, z takeho malwaru by nemali ziadny benefit. Preto sa malwaristi zameriavaju bud na najrozsirenejsie AV a upravuju malware, az kym sa neprestane danymi AV detegovat, alebo v pripade cieleneho utoku sa zameraju na AV, ktory pouziva konkretna obet. Vytvorit novy malware je pre utocnikov o to tazsie, o co viac detekciam AV a tiez ochrannym vrstvam konkretneho AV sa utocnik snazi vyhnut. Pokial sa nejedna o cieleny utok napr. na nejaku vyznamnu instituciu, pri ktorom sa utocnikovi oplati investovat cas a prostriedky do prieskumu a naslednemu utoku, malwaristi AV testuju iba on-demand skenerom, co je najrychlejsie, ale zase im to nedava istotu, ze pri stahovani alebo spusteni malwaru sa ten nedeteguje dalsimi post-execution technikami.
A proto si utocnici vybiraji mekke cile, tedy zejmena OS, jejichz uzivatele veri, ze pro jejich OS malware neexistuje, pripadne kombinaci nezaplatovany (nezaplatovatelny) HW/OS. Tedy MacOS, Android a pod.MP
Na notebooku mam ESET uz skoro 3 roky, neotravuje, nezatazuje hardware, zatial spokojnost. Na Esete dobre funguje ochrana antiphising web stranok, aj ked pouzivam hlavu a vyhybam sa potencialne nebezpecnym veciam, obcas ma upozorni na potencialne nebezpecne stranky.
Ve windows 10 je myslím zabudované řešení dostatečné. V kombinaci s omezeným účtem a sandboxováním prohlížeče se breberek nebojím.
10 let jsem neměl antivir. Windows Defender kompletně zrušený.Teď se s nějakou aktualizací zas rozběhl (což je zajímavé, protože ani já sám jsem ho už zpátky nahodit nedokázal) a překvapivě mi našel vir - chvíli mi trvalo se dopátrat, že šlo o mou změnu v hosts souboru. Horší bylo, jak donutit antivir, aby si toho nevšímal. Marné.
Používám řešení od Kaspersky, cca tak dvě detekce na podezřelých stránkách které kamsi chtějí samovolně přesměrovat. Jinak klid a co se týče běžných stránek tak tam jsem narazil max jednou za rok na falešný poplach, obratem update databáze vyřešeno. Pro toho kdo chodí na běžné stránky typu Seznam nebo Živě bohatě stačí ten vestavěný. Jinak je dobrá kombinace antiviru se Spybot. A cena, mě stojí licence na 4 zařízení pětikilo na rok...P.S: docela mě zaujalo bleskové zlepšení MS Def. v dvou nejznámějších testlabech. Zato jinde z velké většiny zůstalo vše při starém a Defender je na chvostu peletonu. I takový dlouhé roky testováním způsobilý Chip.de ho umisťuje mezi poslední. Otázka je čemu věřit - že MS získal zázračné programátory co smetli dlouholetou špičku nebo si to nějak dovedl "obšlápnout" aby v těch nejviditelnějších a nejprofláklejších testlabech zázračně vedl. Vzhledem jen k tomu jak dlouho trvalo vybudovat solidní antivir zavedeným specializovaným firmám se o zázraku MS dá s úspěchem pochybovatB-]
Názor byl 1× upraven, naposled 13. 1. 2021 05:22
Primární ochrana jsem já a vždy vím na co klikám. A když si nejsem jistý tak to vždy prubnu přes web virustotal apod. A když mě to nepřesvědčí o čistotě, tak to stejně rozbalím/instaluju v sandboxu nebo virtuálku. Až následně to může do systému.Antivir používám jako doplňkovou ochranu. Teď používám windows defender (tj to co je vestavěné ve win 10), předtím jsem používal microsoft essentials (nebo jak se jmenoval). v minulosti jsem vyzkoušel dost antivirů a tenhle byl jediný, který mi vyhovoval hlavně ze dvou důvodů. Měl enormě málo false-positive hlášení, tedy když už zahlásí že tam je vir, tak je celkem jistota že tam je. Sice dost věcí nenašel, ale je to u mě jen jako doplňková ochrana nikoliv hlavní, tak mi nevadí že pustí to co nezná. Tak nějak jsem spoléhal na to že se ke mě nedostane žádný nový virus, který by nebyl v databázi. A druhý důvod byla rychlost. Na ostatních antivirech, které jsem tehdy zkoušel mi vadilo, že dost sežerou výkonu. Například hloupé kopírování dat z disku na disk běžně bez antiviru jelo rychlostí 100+MB/s, ale když jsem zapnul antivir tak to kleslo třeba na 30-50 MB/s apod a to jsem nemohl překousnout. Jen s tím microsoftím antivirem jsem měl rychlost téměř stejnou jako když tam antivir nebyl.
Na svém herním Win10 mám vypnutý i integrovaný Defender - je to zbytečnost. Na Linuxu nic.
12 let jsem používal Avast, poté začali střílet okno abych prý si od nich něco koupil, no a od té doby nemám-nechci žádný antivir.
Míval jsem kdysi AVAST, popř. AVG, ale od přechodu na W10 jsem pouze na defenderu a zatím jsem na žádné problémy nenarazil.Jediné co doinstalovávám je Malwarebytes Firewall Control a to z toho důvodu, že firewall ve windows se sice umí ptát na příchozí spojení, ale už se neumí ptát na odchozí spojení a je zde možnost pouze povolit vše (defaultní nastavení) a nebo zakázat vše. No a protože nechci aby jakýkoli program, popř. windows posílal cokoli bez mého svolení na internet a nebaví mě (nechce se mi) vytvářet pravidla ručně tak používám tento doplněk pro FW ve win, který se na odchozí spojení ptát umí a na základě toho pak vytváří pravidla ve windows firewallu.
To byl snad firewall ve Windows XP, co popisujete.
A kde se dá teda ve Win10 nastavit, aby se FW ptal na odchozí spojení?
Instalace antiviru znamená svěřit někomu vnějšímu nejvyšší systémová práva. Pokud je původ antiviru shodný s původem (tvůrcem) operačního systému je to ideální a přijatelné. Pokud je původ antiviru jiný, je nutná vysoká důvěra k nějaké třetí straně a jde o potenciální trojan, backdoor... Osobně jsem stále lehce paranoidní a spoléhám výhradně na kontrolu integrity samotného OS a jeho nástroje podepsané stejnou entitou. Pokud je naopak uživatel nezodpovědný ignorat, tak ho stejně žádný antivir nemá šanci uchránit. Obecně antiviry považuju za něco významem přeceňovaného, dobrý byznys s kvalitním marketingem.
Sveřit bezpečnost nekomu jako je microsoft je projev šílenství ..... Ale k antiviru .,... zrusil jsem prepdlatne AVG protoze chci prejit na jiny software a hadejme co se stalo ... od te chvile detekuje AVG neustale malware a rovnou maze soubory ..... takze ne pri prodeji nebo provozu ale az po zruseni predplatneho nastupuje marketing a to dost agresivní (prro ty co si ymyslí že to dela AVG takze avast ne tak AVG je AVAST 😃 jen slepjš si myslí nbeco jineho)
Ve Windows 10 je Defender vcelku kvalitní, takže než tam dávat Avast Free, tak to tam radši nechávám jen ochranu zabudovanou ve Windows. Ve firmách používáme Eset, který hlídá dobře a není agresivní.
Na stolním počítači používám ještě Aviru Free antivirus, na notebooku už žádný nemám a nechávám tam základní ochranou od Microsoftu.Nicméně ta Avira už je spíš relikt, který mi tam vydržel už od Windows Vista. Stolní počítači jsem totiž v průběhu let upgradoval z Visty na Windows 7 a pak na Windows 10. Překlonoval jsem systém z HDD na teď už druhé SSD, ale ten SW základ je pořád stejný.Kdybych někdy musel PC čistě přeinstalovat (a ne obnovit z bitové kopie), tak bych tam už antivirus nedal.
Já nainstaloval někam Windows.Normálně nechávám Windows a bezplatný ESET on-line scenner který se spouští jednou týdně nebo měsíčně.A předplatil jsem si na rok časopis Chip. A jsou tam 2 programy na malware a nástroje v plných verzích. Tak jsme nainstaloval advanced system care v pro verzi kde je antivir. Obsahuje antivir ale nejde ohledně něj téměř nic nastavit. A ostatní nástroje jsou nějaké fajn ale pořád chtějí za něco platit a samá reklama. Tak přemýšlím jestli tam ještě dát placené avg z chipu nebo ne 🙂 každý den dávat licenční kód by mi asi nevadilo..Otázka je jestli to zas nebude mít ty také nástroje fontem advance ssstem care.. třeba aktualizace stejně řeším přes Chocolatey automaticky.. A na většině PC mám Linux.. 🙂
Driv sem mel taky virtual box na nejake blbosti. Ted se me ve Wind 10 libi sandbox. Treba kdyz sem hledal a zkousel neco na porovnani souboru a nebo zalohu. Stahl sem si a nainstaloval vic programu a pak se jich krizkem zbavil.
klusku chrani ruzovy jednorozec a ja ked stiahnem nieco z menej doveryhodnejsich casti internetu, prezeniem ho cez virustotal.com
Pouzivam Linux, snazim se striktne nastavovat prava, premyslim nad tim co muzu a co nemuzu spustit, jake to muze mit dusledky, kdyz to spustim s urcitymi pravy, ale to stale neznamena ze jsou ma data v absolutnim bezpeci, neb ta duvera v aktualizaci overeneho software me muze taky pekne nakopat do zadele. Takze zalohuju, zalohuju a zalohuju a snapshoty ponechavam nekolik dnu a pak postupne odmazavam, kdyby nahodou neco, mam moznost se vratit o den zpet, nez prijit o vsechno bez jakehokoliv zalohovani. I tak o par veci bych prisel, neb nezalohuju uplne dokonale vse, ale jen to nejpodstatnejsi a pak ty dalsi veci.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.