VUMS DataCom představil novinky od RAD Group pro ATM

Česká firma VUMS DataCom začátkem listopadu uspořádala tiskovou konferenci, na níž představila zařízení od skupiny špičkových izraelských firem RAD Group. Zaměřila se přitom na ATM, a sice na řešení přístupu ke službě ATM.
Česká firma VUMS DataCom je známa jako dodavatel řešení a měřicích přístrojů pro sítě. Začátkem listopadu uspořádala tiskovou konferenci, na níž představila zařízení od skupiny špičkových izraelských firem RAD Group. Zaměřila se přitom na ATM, a sice na řešení přístupu ke službě ATM.

Okolo 80 % poskytovatelů služeb má podle Yankee Group jako páteř ATM, proto stojí se touto otázkou vážně zabývat. Kromě toho má pouze 15 % sítí nativní ATM, zbylých 85 % provozuje "něco skrz" ATM. RAD poskytuje pro ATM řadu produktů pro přístup k ATM. jako například konvertory rychlosti a médií (rate and media converters) řady ACE. Přístupová zařízení ATM, když jsou umístěna u zákazníků, mají pro tyto zákazníky řadu výhod - především flexibilitu, možnost využívat služby ATM, a zajištění služeb i v prostředí, kde se podílí více dodavatelů. Zařízení ACE, pokud jsou v síti zapojena proti sobě, umí převést signály z přepínačů ATM, které mohou pracovat až rychlostí 155 Mb/s.

ACE-101 je segmentovým přístrojem, určeným ke komunikaci mezi dvěma konci, podporuje více typů provozu (CBR, VBR, UBR), podporuje politiku a sledování zákaznického provozu, převádí média (data na síti, hlasový signál z pobočkové telefonní ústředny), převádí rychlost provozu, podporuje správu sítí založenou na agentech SNMP, a umí sbírat údaje o událostech a údaje pro statistiku o provozu.

Ostatní zařízení ACE jsou podobného typu, avšak např. ACE-2 nebo ACE-20, mají oproti ACE-101 menší počet možností. Jednotlivá zařízení ACE od firmy RAD umí samozřejmě pracovat proti sobě, např. ACE-101 proti ACE-2 nebo proti ACE-20.

Zařízení ACE-101 bylo certifikováno na spolupráci s mnoha dalšími zařízeními od světových výrobců, jako například od FORE, 3Com, Cisco, Newbridge, Siemens, Fujitsu, nebo NEC.

Zařízení ACE-101 je určeno spíše pro provozovatele páteřních sítí, zatímco ACE-20/2 jsou levnějším řešením (přístupovým koncentrátorem) pro větší podniky, které potřebují jako páteř ATM. Všechna zařízení ACE od firmy RAD poskytují možnost plynulé migrace na sítě ATM, se stávajícím zařízením, takže se jejich uživatelům může dostat nových diferencovaných služeb. Proto si je zvolila řada operátorů, jako např. AT&T, GlobalOne, Bell Atlantic, France Telecom, BT, Sirti a další.

ACE-101 může být součástí sestavy ACE-2002/5, které je modulárním přístupovým koncentrátorem pro ATM. RAD plánuje uvést zařízení ACE-2002/5 na trh ve třetím čtvrtletí 1999. Zařízení ACE-2 a ACE-20 jsou k dispozici již nyní, ACE-101 přichází na trh postupně již od března letošního roku, podle výbavy a poskytovaných funkcí, od letošního listopadu s rozšířenými funkcemi.

Váš názor Další článek: Čipové karty lze programovat ve Windows

Témata článku: Sestavy, Atlantic, Izraelský podnik, Rado, Měřicí přístroj, Bell Atlantic, ATM, Zařízení

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů