VUMS DataCom představil novinky od RAD Group pro ATM

Česká firma VUMS DataCom začátkem listopadu uspořádala tiskovou konferenci, na níž představila zařízení od skupiny špičkových izraelských firem RAD Group. Zaměřila se přitom na ATM, a sice na řešení přístupu ke službě ATM.
Česká firma VUMS DataCom je známa jako dodavatel řešení a měřicích přístrojů pro sítě. Začátkem listopadu uspořádala tiskovou konferenci, na níž představila zařízení od skupiny špičkových izraelských firem RAD Group. Zaměřila se přitom na ATM, a sice na řešení přístupu ke službě ATM.

Okolo 80 % poskytovatelů služeb má podle Yankee Group jako páteř ATM, proto stojí se touto otázkou vážně zabývat. Kromě toho má pouze 15 % sítí nativní ATM, zbylých 85 % provozuje "něco skrz" ATM. RAD poskytuje pro ATM řadu produktů pro přístup k ATM. jako například konvertory rychlosti a médií (rate and media converters) řady ACE. Přístupová zařízení ATM, když jsou umístěna u zákazníků, mají pro tyto zákazníky řadu výhod - především flexibilitu, možnost využívat služby ATM, a zajištění služeb i v prostředí, kde se podílí více dodavatelů. Zařízení ACE, pokud jsou v síti zapojena proti sobě, umí převést signály z přepínačů ATM, které mohou pracovat až rychlostí 155 Mb/s.

ACE-101 je segmentovým přístrojem, určeným ke komunikaci mezi dvěma konci, podporuje více typů provozu (CBR, VBR, UBR), podporuje politiku a sledování zákaznického provozu, převádí média (data na síti, hlasový signál z pobočkové telefonní ústředny), převádí rychlost provozu, podporuje správu sítí založenou na agentech SNMP, a umí sbírat údaje o událostech a údaje pro statistiku o provozu.

Ostatní zařízení ACE jsou podobného typu, avšak např. ACE-2 nebo ACE-20, mají oproti ACE-101 menší počet možností. Jednotlivá zařízení ACE od firmy RAD umí samozřejmě pracovat proti sobě, např. ACE-101 proti ACE-2 nebo proti ACE-20.

Zařízení ACE-101 bylo certifikováno na spolupráci s mnoha dalšími zařízeními od světových výrobců, jako například od FORE, 3Com, Cisco, Newbridge, Siemens, Fujitsu, nebo NEC.

Zařízení ACE-101 je určeno spíše pro provozovatele páteřních sítí, zatímco ACE-20/2 jsou levnějším řešením (přístupovým koncentrátorem) pro větší podniky, které potřebují jako páteř ATM. Všechna zařízení ACE od firmy RAD poskytují možnost plynulé migrace na sítě ATM, se stávajícím zařízením, takže se jejich uživatelům může dostat nových diferencovaných služeb. Proto si je zvolila řada operátorů, jako např. AT&T, GlobalOne, Bell Atlantic, France Telecom, BT, Sirti a další.

ACE-101 může být součástí sestavy ACE-2002/5, které je modulárním přístupovým koncentrátorem pro ATM. RAD plánuje uvést zařízení ACE-2002/5 na trh ve třetím čtvrtletí 1999. Zařízení ACE-2 a ACE-20 jsou k dispozici již nyní, ACE-101 přichází na trh postupně již od března letošního roku, podle výbavy a poskytovaných funkcí, od letošního listopadu s rozšířenými funkcemi.

Váš názor Další článek: Čipové karty lze programovat ve Windows

Témata článku: Sestavy, ATM, Zařízení, Rado, Bell Atlantic, Atlantic, Měřicí přístroj, Izraelský podnik


Určitě si přečtěte

Proč je pro obézní lidi tak těžké shodit nadbytečná kila?

Proč je pro obézní lidi tak těžké shodit nadbytečná kila?

** Obézním lidem selhávají mechanismy, jež je mají chránit před nadměrným příjmem potravy ** Mozek tlouštíků ignoruje hormon leptin varující před hromaděním tukové tkáně v těle ** Vědci nyní odhalili, jak to udělat, aby mozek otupený obezitou leptin opět vnímal

Jaroslav Petr | 46

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

** Yoga C930 nabídne revoluční reproduktor v kloubu displeje ** Yoga Book C930 představuje zdařilý reparát podivného Yoga Booku ** ThinkPad X1 Extreme se může pochlubit extrémní výbavou v tenkém těle

Tomáš Holčík | 16

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

** Automobilka Tesla neustále zvyšuje prodeje svých vozů ** S kvapně rostoucím počtem nových majitelů Tesel ale stoupá i počet zákazníků servisů ** Servisy Tesly nestíhají, firma proto řeší další akutní problém

Petr Melechin, Karel Dlabač | 72

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 34

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

** Srpen byl třetí nejteplejší za posledních více než sto let ** Bude to ale daleko horší, jak ukazuje aplikace NYT ** V Praze vzroste počet horkých dní na čtyřnásobek

Karel Kilián | 21


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání