Testy | Nvidia | Grafické karty

V testech se objevila neznámá karta od Nvidie. Má o třetinu vyšší výkon než GeForce RTX 2080 Ti

Nvidia stále ještě nepředstavila novou generaci grafických karet pro hráče, které budou postavené na nové 7nm architektuře Ampere. I když už se objevilo mnoho spekulací a neoficiálních parametrů očekávaných modelů, nyní došlo i k prvním náznakům výkonu.

Web Hardwareleaks zveřejnil testy neznámé karty od Nvidie v programu 3Dmark Time Spy. I přes to, že grafika měla poměrně nízkou frekvenci jádra – 1 935 MHz a paměti na frekvenci 6 GHz, její výkon byl přibližně 31 % nad úrovní současného nejvýkonnějšího modelu GeForce RTX 2080 Ti.

Klepněte pro větší obrázek

Zatím není jasné, jestli se jedná o nástupce v podobě GeForce RTX 3080 Ti, nebo spíše slabší variantu GeForce RTX 3080. Již dříve se totiž objevily informace o tom, že nejvyšší model bude mít mezigeneračně výkon vyšší o více než 40 %. Navíc se spekuluje i o speciální verzi GeForce RTX 3090 (to by mohl být nástupce Titanu), takže uvidíme, jakou nabídku modelů a s jakým výkonnostním skokem Nvidia v září či v říjnu nakonec nabídne.

Diskuze (11) Další článek: Seznam.cz má za sebou úspěšný rok. Loni zvýšil tržby na 4,69 miliardy korun

Témata článku: Testy, Hardware, Nvidia, Grafické karty, Ampere, Model, Frekvence, GeForce RT, OBJ, TES, Nástupce, GeForce, Vysoký výkon, Výkon, Test, Grafické karty na Heureka.cz